HZS Olomouckého kraje

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek

Hbitost, sílu a rychlost 79 závodníků a 4 závodnic prověřila nejtvrdší hasičská soutěž, která se konala ve čtvrtek v Olomouci. Před výškovou budovou RCO v přednádraží se bojovalo o titul nejtvrdšího hasiče v závodě TFA Olomouc 2022, který se vrátil po dvouleté pauze.

V silné konkurenci borců, kteří závodí na světové úrovni, se neztratili ani příslušníci HZS Olomouckého kraje. Na start se jich postavilo 12, úspěšné účinkování mají za sebou zkušení borci Daniel Kouřil ze stanice Zábřeh a Michal Přecechtěl ze stanice Olomouc, kteří v kategorii C profesionálních hasičů nad 45 let obsadili první dvě pozice. Dlouholetí soupeři závod odstartovali a oba zaběhli vynikající časy, Daniel byl nakonec o něco rychlejší než Michal, takže urval vítězství.

V kategorii A, tedy od 18 do 34 let, si bronz vybojoval vynikajícím výkonem mezi velmi silnými soupeři Pavel Popelka ze stanice Olomouc. Zlato v této nejhojněji obsazené kategorii bral Pavel Kouřík z HZS Plzeňského kraje, který patří mezi elitní závodníky jak české, tak světové TFA scény. Patří mu také absolutní vítězství a překonal rovněž rekord trati, když všechny čtyři úseky zaběhnul v čase 4:52. Připomínáme, že se do výsledného času započítává i výběh v plné výstroji až do 18. patra výškové budovy RCO, což je přesně 315 schodů. V kategorii B pak kraloval Zdeněk Král z HZS Pardubického kraje, který uspěl na první zastávce Českého poháru a vyhrál TFA v Ostravě.

Ve dvou kategoriích SDH pak zvítězili Jiří Tkaný z SDH Babice a Zdeněk Janoš z SDH Hať.

Na start závodu se postavily i čtyři ženy, ovšem dokončily jej pouze tři. Zlato získala Lucie Bůbelová, která závodí za SDH Veselá.

Kompletní výsledky v jednotlivých kategoriích najdete zde.

Soutěž je součástí Českého poháru, který vyhlašuje generální ředitelství HZS ČR.

Děkujeme všem organizátorům, technické četě i partnerům soutěže, bez jejichž podpory by se soutěž nemohla uskutečnit. Konkrétně jde o Olomoucký kraj, HZS Olomouckého kraje, Sportovní klub při Hasičském záchranném sboru Olomouckého kraje, z.s., HZS ČR, Českou federaci sportovních klubů i Okresní sdružení dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska a Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra. Mediálním partnerem byly webové stránky pozary.cz.