HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Včasným zásahem se požár přístřešku nerozšířil na rodinný dům.

(20. 1. 2016) K požáru přístřešku v obci Halenkov na Vsetínsku vyjely dnes odpoledne tři jednotky hasičů. 

Požár přístřešku v Halenkově byl hasičům oznámen v 11:39 hodin. Oznamovatel sdělil, že přístřešek je plný dřeva a je součástí rodinného domu. Operační důstojník hasičů vyslal k požáru jednotku profesionálních hasičů ze Vsetína a jednotky dobrovolných hasičů obcí Halenkov a Nový Hrozenkov. K uhašení ohně vyjely celkem tři cisternové stříkačky.

Hasiči z Halenkova byli na místě jako první. Průzkumem zjistili, že přístřešek je jednopodlažní přístavba ze dřeva. V hořícím objektu bylo uloženo dřevo k topení, ponk a kamna na tuhá paliva.

Hasiči v dýchacích přístrojích požár uhasili pomocí vysokotlakého proudu vody. Přetlakovým ventilátorem odvětrali vnitřní prostor přístřešku. Oheň se díky včasnému zásahu nerozšířil na celou stavbu.

Před příjezdem vyšetřovatele hasičů byla provedena termokamerou kontrola teploty stavebních konstrukcí.

Plameny poničily pracovní stůl a vnitřní obložení stavby přístřešku. Majitel si vyčíslil škodu v předběžné výši 20 000 korun.

Při používání tepelných spotřebičů se má nevychladlý popel ukládat do nehořlavých uzavíratelných nádob. Majitel však popel uložil do hořlavé plastové nádoby a tu postavil pod pracovní stůl. Plastová nádoba začala hořet a zapálila stůl i další hořlavé materiály v přístavbě.

Autor:     nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem