HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Ševětíně shořelo palivové dřevo za 65 tisíc

Tři minuty před 11. hodinou v pondělí 11. září obdrželo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje zprávu o požáru statku ve Vlkovské ulici v Ševětíně. 

Oznamovatel na tísňovou linku požár nahlásil jako požár střechy. Operační důstojníci na místo vyslali osádky sedmi cisteren a automobilové plošiny profesionálních hasičů ze stanic České Budějovice a Suché Vrbné a dobrovolných jednotek Dolní Bukovsko, Ševětín a Neplachov. Vzhledem k rozsahu nahlášené události byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.
Českobudějovická jednotka do Ševětína dorazila jako první. Její průzkum ukázal, že situace není až tak dramatická, jak bylo původně ohlášeno. Požár zasáhnul „jen“ přístřešek na dřevo o půdorysu 6 x 6 metrů. Rychlým zásahem jednotek se podařilo zabránit rozšíření na další části statku. Již před půl dvanáctou velitel zásahu nahlásil lokalizaci požáru. Zásah pokračoval v dohašování veškerého složeného dřeva. Úplná likvidace požáru nastala v 12:15 hodin.
Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na shořelém přístřešku a dřevě na 65 000,-, příčina vzniku požáru je v šetření.

Odkazy do noveho okna

Požár přístřešku, Ševětín - 11. 9. 2017 (3)

Požár přístřešku, Ševětín - 11. 9. 2017 ... 

Detailní náhled

Požár přístřešku, Ševětín - 11. 9. 2017 (2)

Požár přístřešku, Ševětín - 11. 9. 2017 ... 

Detailní náhled

Požár přístřešku, Ševětín - 11. 9. 2017 (1)

Požár přístřešku, Ševětín - 11. 9. 2017 ... 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem