HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Příchovicích hořel sklad elektroniky, škoda je sto milionů

 

V pátek 26. února 2016 po půl třetí ráno přijalo operační středisko informaci o požáru ve firmě ILV s. r. o. v Příchovicích. Společnost se zabývá vývojem, výrobou a montáží elektronických dílů, mimo jiné osazováním desek plošných spojů i realizací fotovoltaických elektráren. Operační středisko k požáru postupně vyslalo 9 jednotek z Přeštic, okolních vesnic a jako posilu Plzeňské hasiče s Cobrou a výškovou technikou AP 37.

Požár vznikl ve skladu elektroniky v regálu, šířil se mezistropním prostorem a vyšplhal se až na střechu.
 
Hasiči na likvidaci požáru nasadili 3C proudy vnitřkem budovy a další z výškové techniky. Oheň se jim podařilo udržet v jedné části skladu, místnost vybavenou drahou technologií se jim podařilo zachránit. Na administrativní budově, která na sklad stavebně navazuje, obrovským žárem popraskaly okenní tabule, ale plameny se do ní nedostaly. Další škody napáchaly saze, které pokryly veškeré zařízení uvnitř obou budov.
 
Před pátou hodinou ráno se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu. Hasiči termokamerou vyhledávali horká místa a lokální ohniska dohašovali.
 
Hydrant v areálu firmy zásoboval vodou plošinu. Ostatní hasební vodu hasiči na místo dopravovali kyvadlově, čerpací stanoviště hasiči zřídili na řece u hřiště.
 
Zásah komplikoval mráz a namrzající hasební voda. Velitel zásahu požádal SÚS, aby zledovatělý povrch ošetřila posypem, a tím zajistila bezpečí pohybu jak v areálu firmy, tak na trase kyvadlové dopravy.
 
Po sedmé hodině ráno se na požářišti vystřídaly směny a hasiči začali z budovy odčerpávat hasební vodu.
 
Požár napáchal škody předběžně za 100 milionů korun. Tato částka se může ještě v průběhu vyšetřování změnit. Příčinu vzniku požáru určí až další šetření a speciální expertízy.
 
Zasahující jednotky:
HZS Plzeň Košutka
HZS Plzeň Slovany
HZS Přeštice
JSDH Dnešice
JSDH Dolce
JSDH Chlumčany
JSDH Přeštice
JSDH Švihov
JSDH Vřeskovice

vytisknout  e-mailem