HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V neděli odpoledne zasahovali hasiči dvakrát v Postřelmově

V neděli 16. července 2017 zasahovali odpoledne hasiči u dvou událostí, které se staly v Postřelmově. Nejprve vyjeli k dopravní nehodě, poté k požáru bytu. 

V 16:36 hodin přijalo operační středisko HZS Olomouckého kraje oznámení o dopravní nehodě v Postřelmově na ulici Žerotinova. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Zábřehu, kteří po příjezdu zjistili, že osobní vozidlo narazilo do rodinného domu. Cestou poškodilo lampu veřejného osvětlení a plot. Hasiči zajistili vozidlo proti vzniku požáru a kontaktovali představitele obce, protože po poškozené lampě veřejného osvětlení zůstali odhalené dráty. Hasiči dále uklidili komunikaci a chodník a asistovali policii při vyšetřování nehody.

Po příjezdu pracovníků obce jim předali místo události. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Druhá událost, požár místnosti rodinného domu na ulici Hradecká, byla oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje v 18:00 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Zábřehu a Šumperku a dobrovolní hasiči ze Zábřehu a Postřelmova. Hasiči po příjezdu zjistili, že hoří v jedné místnosti bytu. Na likvidaci požáru hasiči nasadili jeden proud vody. Vzhledem k silnému zakouření celého bytu použili hasiči k odvětrání přetlakovou ventilaci. V průběhu likvidačních prací hasiči vyklízeli ohořelé věci a dohašovali ohniska. Po závěrečném průzkumu termokamerou byla v 19:10 hodin hlášena likvidace požáru. Výše škody i příčina vzniku požáru jsou zatím v šetření.

Autor:

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
mluvčí HZS Olomouckého kraje
tel: 950 770 039 (linka tiskový mluvčí)
tel: 950 770 207
mobil: 725 490 377
e-mail: mluvci(zavinac)hzsol.cz

Odkazy do noveho okna

DN_postrelmov_16-7-2017

DN_postrelmov_16-7-2017 

Detailní náhled

DN_postrelmov_16-7-2017

DN_postrelmov_16-7-2017 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem