HZS Kraje Vysočina  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Hladově hořela ubytovna, na místě zasahovali hasiči z deseti jednotek. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

V pátek v 13,02 hod přijala operátorka tísňové linky 112 oznámení o požáru ubytovny v Hladově na Jihlavsku. K požáru vyjely jednotky profesionálních hasičů z Třeště a Jihlavy společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Dlouhé Brtnice, Staré Říše, Nové Říše, Opatova, Hladova, Předína, Želetavy a Stonařova. Na místě zasahovali hasiči s osmi cisternovými automobilovými stříkačkami, výškovou a ostatní technikou. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.  

 

Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů. Hašení komplikovala členitost objektu. Dostat požár pod kontrolu se zasahujícím jednotkám podařilo až po dvou hodinách intenzivního hašení. Následně hasiči rozebrali požárem zasažené konstrukce a dohasili jednotlivá ohniska hoření.

Hasiči nemuseli z hořícího objektu nikoho evakuovat. Všichni obyvatelé stihli ubytovnu opustit ještě před příjezdem hasičů na místo události. Při požáru se nadýchala zplodin hoření jedna osoba. Zdravotníci ji prohlédli na místě události.

Úplně požár uhasit se hasičům podařilo po páté hodině odpoledne. Následně si místo události převzala místní jednotka sboru dobrovolných hasičů, která bude provádět dohled nad požářištěm do ranních hodin.

Požár poškodil pět bytových jednotek, půdní vestavbu a střechu objektu. Škoda vzniklá požárem byla nejprve vyčíslena na 1,1 milionu korun. V podvečerních hodinách byla škoda navýšena na 1,8 milionu korun.  

Vyšetřování příčiny vzniku požáru nadále pokračuje.

Kpt. Ing. Petra Musilová – tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem