HZS Kraje Vysočina  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Golčově Jeníkově hořela v neděli ráno střecha rodinného domu. Na místě zasahovali hasiči ze sedmi jednotek.

V neděli v 07,47 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina hlášení o požáru střechy rodinného domu na ulici Žižkova v Golčově Jeníkově. Na místo události operační důstojník vyslal jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Havlíčkově Brodě, Čáslavi (Středočeský kraj), Ledče nad Sázavou a Jihlavy společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Golčova Jeníkova, Habrů a Leštiny u Světlé. Na místě hasiči zasahovali s devíti cisternovými automobilovými stříkačkami a další technikou. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.  

DSC_0003.JPGDSC_0003.JPG
V době příjezdu prvních jednotek na místo události byla střecha domu kompletně v plamenech. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů a  po téměř hodině intenzivního hašení se jim podařilo požár lokalizovat. Následně hasiči dohasili jednotlivá ohniska hoření a rozebrali požárem zasažené konstrukce objektu.

Úplně požár uhasit se hasičům podařilo po jedenácté hodině dopoledne. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Plameny za sebou zanechaly majetkovou škodu v předběžné výši 800 tisíc korun. Požár vznikl vlivem netěsnosti komínového tělesa v prostupu jednotlivými stavebními konstrukcemi  

kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí

DSC_0009.JPGDSC_0009.JPG

 

DSC_0004.JPGDSC_0004.JPG

vytisknout  e-mailem