HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Doubravici hořel starší rodinný dům. Shořela střecha a vybavení dílny

Dům nesloužil k bydlení, ale jako sklad materiálu a dílna. Nikdo nebyl při požáru zraněn. 

U požáru staršího rodinného domu zasahovaly dnes ráno před sedmou hodinou v obci Doubravice čtyři jednotky požární ochrany. Při hasičů na místo požáru hořela střecha staršího domu, který byl z části zděný a z části roubený.Požár_RD Doubravice 1.JPG

Kromě profesionálních hasičů ze Dvora Králové nad Labem zasahovali na místě i dobrovolní hasiči z Dubence, Bílé Třemešné a Miletína. Jednotky okamžitě po svém příjezdu provedli lokalizaci a likvidaci požáru. Hasební zásah musel probíhat za použití dýchací techniky.
Při požáru nedošlo ke zranění.

Šetřením bylo zjištěno, že dům již nesloužil k bydlení, ale byl užíván jako sklad pro vyřazené předměty a věci majitele. Část domu byla využívána i jako dílna. Vyšetřovatel příčin požáru na místě odhalil, že příčinou bylo v tomto případě vznícení stropního trámu od povrchové teploty kouřovodu kamen na pevná paliva.

Požárem došlo k zničení větší části střešní konstrukce i stropní konstrukce nad dílnou. Dále došlo k poškození kotoučové pily, elektrického nářadí, svářecího agregátu, pracovního stolu, ručního nářadí, elektrické instalace, spojovacího materiálu atd. Přímá škoda způsobená požárem byla odhadnuta na částku asi sto tisíc korun. Podařilo se však uchránit hodnoty v částce asi dvou milionů korun. 

Text: por. Libor Halouzka, por. Mgr. Martina Götzová
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

Požár_RD Doubravice 1

Požár_RD Doubravice 1 

Detailní náhled

Požár_RD Doubravice 2

Požár_RD Doubravice 2 

Detailní náhled

Požár_RD Doubravice 3

Požár_RD Doubravice 3 

Detailní náhled

Požár_RD Doubravice 4

Požár_RD Doubravice 4 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem