HZS Kraje Vysočina  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Dobroníně na Jihlavsku hořelo časně ráno hospodářské stavení, škoda se vyšplhala na 5 milionů korun.

V 02,50 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru hospodářského stavení v Dobroníně na Jihlavsku. Na místo události operační důstojník vyslal jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Polné a Jihlavě společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Dobronína, Polné, Jihlavy – Bedřichova a Štoků. Na čtyři desítky hasičů na místě zasahovaly se sedmi cisternovými automobilovými stříkačkami, výškovou a další technikou. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.  

I když byl požár velmi rychle zpozorován a ohlášen na tísňovou linku, tak v době příjezdu prvních jednotek hasičů na místo události šlehaly ze střechy objektu vysoké plameny. Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů a zřídili čerpací stanoviště u Návesního rybníka, ze kterého  vodu na požářiště dopravovali dálkově. Kvůli silnému zakouření byl zásah nutný v dýchací technice.

Ze stavení, které mělo i obytnou část, hasiči zachránili dva psy. Jeden z nich se při požáru poranil a nadýchal jedovatých zplodin hoření. Do péče si jej převzal přivolaný veterinář.

Hašení komplikovalo velké množství dřeva a potřeb pro truhláře, které měl majitel ve stavení uskladněné. Kromě hašení požáru se jednotky zaměřily na ochranu okolí, aby před požárem uchránily domy v těsném sousedství. Rozšíření plamenů na okolní domy hasiči zabránili.

Po téměř třech hodinách intenzivního hašení se hasičům podařilo požár lokalizovat. Z objektu následně začali vynášet požárem zasažené věci, dřevo a dřevěné desky, které na volném prostranství  dohašovali. Likvidační práce na místě probíhaly celé dopoledne.

Při zásahu nedošlo k žádnému zranění osob ani zasahujících hasičů.

Předběžně byla škoda způsobená požárem vyčíslena na částku 5 milionů korun. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí

 

vytisknout  e-mailem