HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tragická nehoda kamionu, dodávky a osobního auta u Janova

V pátek 29. ledna 2016 necelou čtvrt hodinu po páté hodině odpoledne uzavřela silnici I/21 tragická nehoda. V 17:14 k nehodě vyjely jednotky HZS Tachov a SDH Planá.

Dodávka narazila do kamionu a odlétající části z dodávky lehce poškodily projíždějící osobní auto. Řidiči kamionu i osobního auta vyvázli bez zranění. Řidič dodávky utrpěl zranění neslučitelná se životem. Tělo zemřelého pomohli hasiči pohřební službě uložit do rakve. Dále společně s PČR prohledávali okolí nehody, protože vzniklo podezření, že řidič v dodávce necestoval sám. Nikoho ale nenalezli.

Z utržené nádrže kamionu uniklo cca 300 litrů nafty. Zbytek hasiči přečerpali do náhradních barelů.  Na místo se dostavil zástupce Životního prostředí, který dále rozhodne o případném odbagrování kontaminované zeminy. Návěs si na sebe přepřáhl náhradní tahač. Ten nepojízdný hasiči pomohli naložit na odtahovou službu. 

Poslední jednotka z místa odjížděla v půl jedenácté večer. Silnice byla tou dobou stále uzavřená. Na místě zůstávali policisté a SÚS.

Zasahující jednotky:
HZS Tachov
JSDH Planá

vytisknout  e-mailem