HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tragická dopravní nehoda na Jičínsku

Řidič osobního automobilu nepřežil střet s autobusem. 

   Dnes kolem půl druhé odpoledne došlo na silnici I/35 u obce Kněžnice na Jičínsku k vážné dopravní nehodě, při které vjel řidič osobního vozidla značky Peugeot z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se střetl s projíždějícím autobusem. V něm cestovalo dvacet čtyři dětí ve věku kolem deseti let a tři dospělé osoby.

   Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jičín s technickým automobilem a vyprošťovacími nástroji. Po příjezdu hasiči zahájili poskytování předlékařské pomoci pětapadesátiletému řidiči osobního vozidla. Nasadili mu krční límec a posléze asistovali zdravotnické záchranné službě při resuscitaci. Ta i přes maximální snahu všech zúčastněných bohužel nebyla úspěšná a přítomný lékař konstatoval u muže smrt.

   Autobus zůstal po nárazu na silnici a zdraví cestujících naštěstí nebylo vážněji ohroženo. Tři děti byly na místě ošetřeny s lehkými zraněními a převezeny k dalšímu vyšetření do nemocnice v Jičíně. Pro zbylé děti byla zajištěna náhradní doprava.

   Provoz v místě nehody byl řízen Policií a plně obnoven byl až ve večerních hodinách. Hasiči se vrátili na stanici kolem čtvrté hodiny odpoledne.

 

Text zpracoval: mjr. Mgr. Ondřej Sezima (HZS Královéhradeckého kraje)
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

DN-Kněžnice1

DN-Kněžnice1 

Detailní náhled

DN-Kněžnice2

DN-Kněžnice2 

Detailní náhled

DN-Kněžnice3

DN-Kněžnice3 

Detailní náhled

DN-Kněžnice4

DN-Kněžnice4 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem