HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Teploty pod bodem mrazu ohrožovaly hasiče při likvidaci požáru

HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy 

K požáru kolny u rodinného domu do Dětřichova vyjíždělo v neděli 24. ledna v 1.27 hodin sedm hasičských jednotek. Hasiči ihned po příjezdu na místo začali likvidovat plameny, které zasáhly celou kolnu. Bylo nutné zřídit čerpací stanoviště pro dostatečný přísun vody k hašení. Podle majitele se měla uvnitř objektu nacházet svářecí souprava – šest propanbutanových lahví a dvě lahve s CO2. Uvnitř bylo zaparkované i vozidlo. V 2.45 hodin se podařilo hasičům dostat požár pod kontrolu.

Teploty pod bodem mrazu opět ohrožovaly hasiče. Voda použitá na hašení vytvářela kluzkou plochu a pohyb hasičů u zásahu byl velmi omezen. V mrazivém počasí dochází k zamrzání čerpadel, hadicových vedení a armatur, voda použitá na hašení neodtéká, ale vytváří na konstrukcích, přístupových cestách a požární technice silné vrstvy ledu. Při mrazu také dochází k podstatně intenzivnějšímu hoření, způsobenému teplotním rozdílem hoření a okolí.

Dobrovolní hasiči střežili místo požáru do ranních hodin. Na místě pracuje vyšetřovatelka hasičů, která nyní zjišťuje příčinu vzniku požáru. Škoda byla předběžně stanovena na 300 tisíc korun.

 

 

Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

Dětřichov

Dětřichov 

Detailní náhled

Dětřichov1

Dětřichov 1 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem