HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Středočeští profesionální hasiči převzali pět nových cisteren na podvozku SCANIA

Ve středu 26. července 2017 v dopoledních hodinách se na stanici v Benešově uskutečnilo slavnostní předání pěti prvovýjezdových cisternových automobilových stříkaček na podvozku SCANIA. 

Za Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje převzali nové vozy vedoucí oddělení služeb plk. Ing. Petr Chalupník a ředitel územního odboru Mladá Boleslav plk. Ing. Jan Hadrbolec. Na slavnostní akci poděkoval náměstek krajského ředitele pro IZS a operační řízení plk. Ing. Miloš Hladík oběma zmíněným příslušníkům za práci, kterou odvedli v uplynulých letech – pět nových CAS jsou jejími konkrétními výsledky.

Vozidla, která byla dodána firmou WISS, jsou osazena čerpadlem o výkonu 2000 litrů za minutu, nádrž na vodu má objem 4000 litrů a nádrž na pěnidlo 240 litrů. Cisterny jsou kompletně vybaveny a po praktickém proškolení všech strojníků a najetí předepsaného počtu testovacích kilometrů budou zařazeny do výjezdu.

Nové vozy budou dislokovány na stanicích Benešov, Kutná Hora, Slaný, Stará Boleslav a Poděbrady. Vozidla byla pořízena z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů, cena jednoho byla 6 736 769 korun včetně DPH.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem