HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Středočeši vezou z republikového mistrovství sedmou příčku

Solidní umístění v první polovině startovního pole vybojovala reprezentace HZS Středočeského kraje na Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu, které se konalo od 24. do 26. srpna v Liberci. 

Výborně vyšla svěřencům kouče Radka Vyviala (územní odbor Kolín) a nového vedoucího středočeského týmu Lukáše Novotného (územní odbor Beroun), který převzal družstvo po dlouholetém "šéfovi" Pavlu Říhovi z Kutné Hory, úvodní disciplína na věži, kde se dostali do TOP 5. Měně už se dařilo v běhu na 100 metrů s překážkami, kde v konkurenci patnácti krajských reprezentací, včetně hasičů podniku DEZA a.s., obsadili desáté místo. Po osmé příčce ve štafetách a deváté v závěrečném požárním útoku pak měli na svém kontě stejně bodů jako Jihočeši a borci z Kraje Vysočina. O konečném pořadí na šestém až osmém místě tak rozhodovalo umístění v královské disciplíně, to znamená v požárním útoku.

„Rozhodně jsme nejeli pod Ještěd jako favorité, ale ani jako předem poražení. Kluci předvedli standardní výkon a o umístění v jednotlivých disciplínách rozhodovaly desetiny i setiny vteřiny. Třeba na věži nám štěstíčko přálo, ale v sobotu na stovkách se k nám trochu obrátilo zády. Zrovna tak nás drobné chyby připravily o lepší výsledek v požárním útoku. Soupeři ale byli skvěle připraveni, proto umístění v první půlce startovního pole na úvod své funkce v týmu beru,“ zhodnotil účast svých svěřenců Lukáš Novotný.

Příští rok bude hostitelem společného šampionátu profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu Ústí nad Labem – putovní pořadatelskou proudnici si na závěrečném ceremoniálu předali krajští ředitelé obou HZS.

Stránky mistrovství s podrobnými výsledky i fotogalerií:
 

por. Ing. Ladislav Holomčík
tiskový mluvčí
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem