Hasičský záchranný sbor České republiky

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek

Sportovec Ministerstva vnitra 2022

4. 10. 2022 (PJ) - Branky, body, vteřiny. I tato slova na Ministerstvu vnitra dobře známe. A včera zaznívala ještě více. V Betlémské kapli totiž proběhlo slavnostní vyhlášení ankety Sportovec Ministerstva vnitra roku 2022.

Hlavní cenu si odnesla Martina Sáblíková. Bronz na olympiádě v Pekingu znamenal sedmou medaili ze zimních her, a je tak nejúspěšnější českou olympioničkou v historii. Cenu ministra vnitra pak získal lezec Adam Ondra. Ten si na letošním mistrovství Evropy připsal medailový hattrick. Zlato v lezení na obtížnost, stříbro v olympijské kombinaci a bronz z boulderingu.
Ale zdaleka to nebylo jen o těchto dvou sportovcích. Na vítěze dalších kategorií se můžete podívat ve fotogalerii.
Za hasiče byla oceněna družstva TFA a požárního sportu.

Družstvo TFA

Reprezentační družstvo HZS ČR v disciplínách TFA vyhrálo na Světových policejních a hasičských hrách v Rotterdamu zlaté medaile v týmové soutěži ULTIMATE FIREFIGHTER. Naši hasiči porazili v těsném souboji obě družstva hasičů z Brazílie o pouhých 0,6 vteřiny, kdy celkový čas byl 4 minuty.

Češi ukázali velkého týmového ducha a nadále kralují světu, od roku 2008 je nikdo neporazil. Další čtyři zlaté medaile získali jednotlivci ve svých věkových kategoriích.

Družstvo požární sport

Reprezentační družstvo ČR nemělo konkurenci na hasičské olympiádě CTIF ve slovinském Celje, kdy jednoznačně vyhrálo všechny disciplíny požárního sportu (100 metrů překážek, výstup do 4. podlaží cvičné věže, štafeta 4x100 m překážek, požární útok). Další dvě zlaté medaile získali jednotlivci za 100 metrů překážek a ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže.

Autor textu: press Ministerstvo vnitra
Autor fotografií: Pavel Lebeda - Sport pics