HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Spolupráce hasičů s NPÚ na ochraně památek

Ve dnech 10. – 11. 12. 2014 proběhlo již třetí setkání vybraných příslušníků HZS ČR zařazených na úseku prevence a vybraných pracovníků ústředního pracoviště a územních odborných pracovišť Národního památkového ústavu (NPÚ) na semináři „Ochrana památkových objektů před požáry a jejich účinky“.
Setkání bylo zahájeno v Záchranném útvaru HZS České republiky ve Zbirohu, odkud se účastníci přesunuli na státní zámek Hořovice, kde proběhlo taktické cvičení. Námětem cvičení byl požár podlahy uvnitř místnosti depozitáře ve 3. nadzemním podlaží s evakuací dvou ohrožených osob, kterého se zúčastnily 3 jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů.
Po ukončení cvičení proběhla ukázka zabezpečení zámku před požáry, která se skládala z prohlídky a zhodnocení požární ochrany a následného vyhodnocení zabezpečení požární ochrany ze strany HZS a NPÚ.
Druhý den proběhly přednášky zástupců HZS ČR a NPÚ, ve kterých seznámili účastníky s aktuálními trendy v zabezpečení památek v oblasti požární ochrany nejen v České republice, ale i v zahraničí.
Cílem semináře bylo zhodnotit problematiku související se zajišťováním požární ochrany památkových objektů, hledání optimálních a vzájemně akceptovatelných řešení požární ochrany mezi HZS a NPÚ, uplatňování nových trendů a vývoje v ochraně kulturních památek prostřednictvím „grantů“ a skloubení moderního protipožárního vybavení s památkovou ochranou historických budov a původních interiérů.
 
por. Ing. Lukáš Hřebačka
       

vytisknout  e-mailem