HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Smrtelná nehoda na Sokolce u Plas

4.12.2017 (PS 8.46) DN Plasy (2).jpgFOTOGALERIEV pondělí 4. prosince 2017 v 8:46 hodin obdrželo operační středisko informaci o dopravní nehodě osobního auta a kamionu, která se stala na hlavní silnici nad Plasy směrem na Kralovice nedaleko odbočky na Žebnici a Babinu v místě zvaném Sokolka.

Osobní auto se čelně zaklínilo pod kabinu tahače, jeho řidič ve zdemolované kabině podlehl smrtelnému zranění. Kamion pravou částí sjel ze silnice a návěs se nebezpečně naklonil nad příkop. Řidič kamionu vyvázl s lehkým poraněním.

Než hasiči přistoupili k samotnému vyproštění těla, museli počkat, než PČR provede potřebné šetření a kvůli hrozícímu nebezpečí převrácení kamionu do příkopu také na příjezd specializované odtahové služby. Během této doby hasiči odstranili ze zhruba čtyřiceti metrového úseku trosky obou vozidel a rozlité provozní kapaliny.

Hasiči asistovali odtahové službě při zajišťování kamionu proti převrácení. Teprve až společnými silami nadzdvihli kabinu kamionu, se jim podařilo osobní auto vytáhnout. Následně vyprostili zemřelého a předali koronerovi k ohledání.

Silnice byla po většinu času průjezdná jedním jízdním pruhem. Pouze po dobu vyprošťovacích pracích bylo nutné uzavřít dopravu v obou směrech, uzavírka trvala necelé dvě hodiny.

vytisknout  e-mailem