HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Silný vítr porážel stromy a hasičům v Horažďovicích odnesl střechu

 

8.2.2016 padlé stromy Vlčí.JPG

V pondělí 8. února 2016 v Plzeňském kraji řádil od odpoledních hodin zhruba do půlnoci silný vítr. Během dne kvůli němu hasiči zasahovali u bezmála padesáti událostí.

Nepříznivé počasí se téměř vyhnulo Severnímu Plzeňsku a Tachovsku (po jednom zásahu) i Rokycansku (5 výjezdů).

V Plzni a nejbližším okolí hasiči ve třech případech uklízeli z vozovek padlé stromy, na Doubravce a Bolevci zajišťovali větrem uvolněné střešní plechy a ve Skvrňanech vítr utrhl světlík.

Na Domažlicku hasiči vyjížděli celkem devětkrát odstranit ze silnic padlé stromy, všechny tyto události se obešly bez zranění a beze škod.

 

Na Jižním Plzeňsku hasiči zasahovali celkem desetkrát, ve všech případech se jednalo o padlé stromy přes vozovku. Kvůli většímu počtu nebezpečně nakloněných stromů musela být uzavřena silnice mezi Merklínem a Ptetínem. Za obcí Kucíny pak do vyvráceného stromu narazilo osobní auto. Nehoda se obešla bez zranění.

Nejhůře dopadlo z pohledu hasičů Klatovsko. Vyjeli celkem sedmnáctkrát. Na patnácti místech ze silnic odklízeli vyvrácené stromy, v Klatovech zajišťovali uvolněný plech ba střeše, který se zachytil v držácích satelitních antén a v Horažďovicích silný vítr strhl střechu hasičům. Polovina střechy zůstala viset na budově stanice a druhá padla na komunikaci. Hasiči v tu dobu nebyli na základně, vrátili se až po uhašení požáru domu ve Žďáru. Na pomoc svým kolegům kromě místní jednotky SDH přijeli hasiči z Klatov s plošinou AP 27 a jeřábem VYA 20. Pomocí této techniky sundali zbylou střešní krytinu na zem. Ještě v noci hasiči zprovoznili zablokovanou ulici - rozřezali spadlou konstrukci a uložili do kontejneru, který přistavily technické služby města. Od rána hasiči kromě standardních výjezdů uklízejí okolí, na stanici probíhá provizorní oprava a část
střechy se musí odizolovat. Další postup je v řešení.

vytisknout  e-mailem