HZS hlavního města Prahy  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Seminář "Jak bydlet (ne) bezpečně" se zabýval komplexní problematikou požární ochrany bytových domů

Na semináři se představili odborníci z řad HZS hl. m. Prahy zabývající se požární ochranou v bytových domech, resp. vyšetřováním příčin požárů, dále se účastníci seznámili s prezentací požáru v bytovém domě - Grenfell Tower v Londýně, včetně problematiky požární bezpečnosti zateplovacích systémů v ČR,  odborně způsobilá osoba v oboru požární ochrany sdělila své zkušenosti z praxe v bytových domech, projektant staveb se zaměřil na úskalí projektování bytových domů z hlediska požární ochrany a účastníkům byl představen Bezpečnostní portál Magistrátu hl. m. Prahy.

Akce se konala 13. 2. 2018 ve velkém sále zastupitelstva Magistrátu hl. m. Prahy. seminář pořádal Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy a 
Hlavní město Praha, Magistrát hl. m. Prahy, Odbor Kancelář ředitele Magistrátu, Oddělení krizového managementu. 

HZS hl. m. Praha řeší každoročně desítky podnětů obyvatel bytových domů týkajících se porušování povinností vyplývajících ze zákona o požární ochraně, a to především ve společných prostorách domů. Je úniková cesta skutečně únikovou cestou nebo skladištěm? Je využití půdy, sklepů a garáží v souladu s bezpečnostními pravidly?  Je zateplení domů z požárního hlediska bezpečné?

Neznalost povinností v oblasti požární ochrany, nedbalostní chování obyvatel bytových domů a v mnoha případech i značná lhostejnost k prostředí, kde žijeme,  může vést k požárům bytových domů s tragickými následky! Cesta k bezpečnému bydlení je jednoduchá! Zodpovědnost, důsledná prevence,  znalost a respektování bezpečnostních pravidel.

Seminář byl určen pro správcovské firmy bytových domů, pro společenství vlastníků bytových jednotek a pro odborně způsobilé osoby v oboru požární ochrany.  

Přednášky jsou ke stažení jako příloha článku.


plakat_obrazek.jpg 

vytisknout  e-mailem