HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Plameny zničily střechu domu i přilehlých dvou stodol

HZS Pardubického kraje, územní odbor Chrudim 

K požáru rodinného domu do Horního Bradla vyjíždělo v pátek 22. ledna v 01.59 hodin šest jednotek hasičů (profesionálních ze Seče a Hlinska, dále dobrovolných z Nasavrk, Seče, Horního Bradla a Trhové Kamenice. Hořela střecha domu. Na rodinný dům navazovaly dvě stodoly, které pohltily plameny. Majitel si ještě před příjezdem hasičů ze stodoly vyvedl čtyři ovce. Hasiči dostali požár pod kontrolu v 3.10 hodin. Hasiči museli poté rozebírat ohořelé konstrukce a hlavně vynést a ochránit tak před plameny věci z domu. Hasiče ohrožoval silný mráz. Na místo zásahu byly přivezeny horké nápoje pro zasahující hasiče.

Navíc práce hasičů je v mrazivém počasí komplikovaná. Dochází k zamrzání čerpadel, hadicových vedení a armatur, voda použitá na hašení neodtéká, ale vytváří na konstrukcích, přístupových cestách a požární technice silné vrstvy ledu a tím dochází k omezení pohybu hasičů. Při mrazu také dochází k podstatně intenzivnějšímu hoření, způsobenému teplotním rozdílem hoření a okolí.

Plameny způsobily škodu, která byla předběžně vyčíslena na 1 milion korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 1 milion korun. Příčinou vzniku požáru bylo vznícení sazí v komíně.

 

 

Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

Požár Bradlo1

Požár Bradlo1 

Detailní náhled

Požár Bradlo2

Požár Bradlo2 

Detailní náhled

Požár Bradlo3

Požár Bradlo3 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem