HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

S požárem pole u obce Stříbřec pomohlo letecké hašení

Přesně ve 13 hodin přijalo dnes Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje informaci o požáru pole u obce Stříbřec, části obce Libořezy. 

K požáru vyjely profesionální jednotky ze stanic Třeboň a Jindřichův Hradec, svoláni byli dobrovolní hasiči pěti obcí, a to Jindřichův Hradec, Chlum u Třeboně, Stráž nad Nežárkou, Stříbřec a Mníšek. Operační důstojníci vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu.
Po průzkumu na místě požáru velitel zásahu podal zprávu, že požár zasáhnul 22 hektarů pole se vzrostlým ječmenem. Na poli v době vzniku požáru a jeho prvotního šíření pracovalo několik kombajnů a zemědělských strojů. Všechny stihly hořící pole opustit, nikdo nebyl zraněn, žádný ze strojů požár nepoškodil.
Vzhledem k velkému rozsahu požáru, množství vyslaných jednotek a také zároveň teplu a silnému větru, kdy hrozilo, že požár se může velmi rychle rozšířit, si operační středisko vyžádalo pomoc – letecké hašení. Na hořící ječmen letadlo, vzlétávající z Hosína, provedlo tři shozy vody.
U požářiště hasiči zřídili dvě čerpací stanoviště, odkud dodávali vodu kyvadlově cisternami. Hořící pole pak místní zemědělci oborali, čímž zabránili dalšímu šíření.
Likvidace požáru zabrala jednotkám přibližně dvě hodiny. I přes rychlý zásah vznikla škoda předběžně 600 000,-.

Odkazy do noveho okna

Požár pole, Stříbřec - 10. 7. 2017 (1)

Požár pole, Stříbřec - 10. 7. 2017 (1) 

Detailní náhled

Požár pole, Stříbřec - 10. 7. 2017 (3)

Požár pole, Stříbřec - 10. 7. 2017 (3) 

Detailní náhled

Požár pole, Stříbřec - 10. 7. 2017 (2)

Požár pole, Stříbřec - 10. 7. 2017 (2) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem