HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

První zářijová neděle byla poznamenána tragickou dopravní nehodou na Jičínsku

Při události zemřel starší muž. 

   Během nedělního odpoledne došlo v Milovicích na Jičínsku k tragické dopravní nehodě. Po čtvrté hodině se zde čelně střetly dva osobní automobily.
   Na místo byli přivoláni profesionální i dobrovolní hasiči ze stanice Hořice a dále jednotka podnikových hasičů Čepro, a.s. z Cerekvice nad Bystřicí. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že v každém vozidle cestovaly dvě osoby, vždy muž a žena. Automobil, který přijel ve směru od Hradce Králové, zůstal po nárazu mimo vozovku, obě osoby z něj samovolně vystoupili a utrpěli spíše lehčí zranění. Hůře dopadli starší cestující z vozidla značky BMW, které zůstalo po nárazu na vozovce. Muž, který cestoval na pozici spolujezdce, sice z vozidla vystoupil, ale následně zkolaboval a hasiči proto neprodleně zahájili jeho resuscitaci, která následně v součinnosti s dalšími zasahujícími složkami pokračovala více než půl hodiny. I přes maximální snahu všech přítomných lékař bohužel následně musel u muže konstatovat smrt. Další hasiči se intenzívně věnovali zraněné řidičce. Nasadili ji krční límec a poskytli předlékařskou pomoc. Všechny zraněné osoby nakonec skončily v péči zdravotnické záchranné služby.
   Hasiči provedli u havarovaných vozidel protipožární opatření a odstraňovali následky nehody až do pozdního odpoledne. Silnice byla v místě uzavřena více než tři hodiny.     
    
Text: mjr. Mgr. Ondřej Sezima
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

3.9.-Milovice3

3.9.-Milovice3 

Detailní náhled

3.9.-Milovice2

3.9.-Milovice2 

Detailní náhled

3.9.-Milovice1

3.9.-Milovice1 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem