HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Profesionální hasiči v Plzni převzali novou zásahovou techniku

V uplynulém roce město Plzeň vydalo téměř tři miliony korun na zlepšení zásahového vybavení profesionálních hasičů. Oficiální předání darů od primátora města Plzně se uskutečnilo v úterý 26. ledna 2016 na požární stanici v Plzni na Košutce.  

 

Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje s městem dlouhodobě spolupracuje v oblasti zajištění akceschopnosti a zvyšování technického vybavení zásahových jednotek HZS. Jsem velice rád, že se opět podařilo z mimorozpočtových zdrojů, které nám poskytlo město Plzeň, pořídit novou zásahovou techniku a technické prostředky. Velkou výhodou je to, že se tímto způsobem daří pořizovat a obměňovat ty prostředky, které aktuálně pro výkon služby potřebujeme. Zároveň se starší technika a technické prostředky posouvají dále k dobrovolným jednotkám, kde najdou své další uplatnění pro potřebu zajištění požární ochrany, podotkl ředitel územního odboru Plzeň Pavel Musil.

 

„Každoročně se snažíme Hasičskému záchrannému sboru Plzeňského kraje přispět na vybavení, zpravidla to bývá právě částkou kolem tří milionů korun. Vzájemná spolupráce funguje dlouhodobě. Máme i dohodu, že techniku, kterou profesionální hasiči vyřadí, dostávají následně k dispozici jednotky dobrovolných hasičů,“ uvedl plzeňský primátor Martin Zrzavecký.

V roce 2015 vynaložilo město na zakoupení nové techniky pro hasiče 2,8 milionu korun. Za tuto částku byl zakoupen:

Oba zásahové automobily a technické vybavení slouží hasičům na požární stanici Košutka.

Předání byli přítomni kromě ředitele HZS Plzeňského kraje Františka Pavlase i zástupci města v čele s primátorem Martinem Zrzaveckým a další hosté.

O NOVÉ TECHNICE

Dopravní automobil Iveco Daily s vetší úložnou plochou. Jedná se o vozidlo pro 9 osob s větší úložnou plochou pro přepravované věcné prostředky požární ochrany. Celková nosnost vozidla je 5,2 t a výkon vozidla 125 kW (170 k).

Velitelské vozidlo Land Rover Discovery sport. Vozidlo bude určeno pro příslušníka sloužícího službu velícího důstojníka s působností po celém Plzeňském kraji. Je vybaveno pohonem 4 x 4 s brodivostí až 600 mm.

Kalové čerpadlo MAST ATP 10 a Mast TP 4 -1– doplnění přívěsu na čerpání.

Čerpadlo ATP 10 jedná se o třífázové čerpadlo 400 V/ 2kW/ 3,6 A,  s maximálním výkonem 1200 l/m, maximální sací výšku 14 m, hmotnost čerpadla 27 kg. Průchodnost pevných částí do 65 mm, maximální teplota čerpané vody 60 °C.

Čerpadlo TP 4 - 1 jedná se o jednofázové čerpadlo 230 V/ 1,8 kW/ 8 A s maximálním výkonem 780 l/m, maximální sací výšku 1,5 m, hmotnost čerpadla 22 kg. Průchodnost pevných částí do 8 mm, maximální teplota čerpané vody 60 °C.

Elektrocentrála Mitsubishi Vanguard VGP 14500 AVR  – doplnění přívěsu na čerpání z důvodu výkonové rezervy pro použití stávajících i nově pořízených čerpadel. Jedná se o centrálu s max. třífazovým výkonem 13 700 VA, max. jednofázový výkon 7000 W.

vytisknout  e-mailem