HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Profesionální hasiči v Plzni převezmou novou zásahovou techniku

oznámení 

V uplynulém roce město Plzeň vydalo téměř tři miliony korun na zlepšení zásahového vybavení profesionálních hasičů. Oficiální předání darů od primátora města Plzně se uskuteční v úterý 26. ledna 2016 na požární stanici v Plzni na Košutce. 

Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje s městem dlouhodobě spolupracuje v oblasti zajištění akceschopnosti a zvyšování technického vybavení zásahových jednotek HZS. Jsem velice rád, že se opět podařilo z mimorozpočtových zdrojů, které nám poskytlo město Plzeň, pořídit novou zásahovou techniku a technické prostředky. Velkou výhodou je to, že se tímto způsobem daří pořizovat a obměňovat ty prostředky, které aktuálně pro výkon služby potřebujeme. Zároveň se starší technika a technické prostředky posouvají dále k dobrovolným jednotkám, kde najdou své další uplatnění pro potřebu zajištění požární ochrany, podotkl ředitel územního odboru Plzeň Pavel Musil.

„Každoročně se snažíme Hasičskému záchrannému sboru Plzeňského kraje přispět na vybavení, zpravidla to bývá právě částkou kolem tří milionů korun. Vzájemná spolupráce funguje dlouhodobě. Máme i dohodu, že techniku, kterou profesionální hasiči vyřadí, dostávají následně k dispozici jednotky dobrovolných hasičů,“ uvedl plzeňský primátor Martin Zrzavecký.

V roce 2015 vynaložilo město na zakoupení nové techniky pro hasiče 2,8 milionu korun. Za tuto částku byl zakoupen:

Oba zásahové automobily a technické vybavení bude umístěno na požární stanici Košutka.

Oficiální předání se uskuteční v úterý 26. ledna 2016 od 11:30 hodin na požární stanici na Košutce.

Předání budou přítomni kromě ředitele HZS Plzeňského kraje Františka Pavlase i zástupci města v čele s primátorem Martinem Zrzaveckým a další hosté.

vytisknout  e-mailem