HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při požáru v bytovce v Lysé nad Labem hasiči zachránili sedm lidí

Ve středu 14. června třináct minut po dvaadvacáté hodině byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámen požár v bytovém domě v Lysé nad Labem na Nymbursku. 

Operační důstojník k místu události vyslal profesionální hasiče ze stanic Benátky nad Jizerou a Nymburk a jednotky sboru dobrovolných hasičů z Lysé nad Labem a Milovic. Jako první k události dorazila místní dobrovolná jednotka, která přijela už po pěti minutách od ohlášení požáru.

Při průzkumu bylo zjištěno, že hoří v bytě 2+1 ve zvýšeném přízemí třípodlažní budovy. Pod okny bytu hasiči nalezli jednu osobu, která utrpěla popáleniny a byla intoxikována kouřem, zároveň bylo podezření na možné poranění páteře. Další zraněnou osobu našli hasiči v hořícím bytě, ze kterého ji zachránili a předali do péče zdravotnické záchranné služby.

V celém domě bylo včetně dětí dvanáct lidí, z nichž pět bylo evakuováno, zbylých sedm hasiči z objektu zachránili. Požár se podařilo lokalizovat asi za půl hodiny pomocí vysokotlakého proudu, pak byla celá budova odvětrána. Nejvážněji zraněnou osobu transportoval do nemocnice vrtulník letecké záchranné služby, jednu osobu odvezla sanitka a další obyvatel domu byl ošetřen na místě.

Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty částkou 1 mil. korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem