HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při požáru rodinného domu v Debři zemřela žena

V sobotu 6. února těsně po deváté hodině vyjížděla jednotka HZS Mladá Boleslav do místní části Debř na severozápadním okraji města k požáru v rodinném domě. 

Operační středisko HZS Středočeského kraje vyslalo na pomoc jednotku SDH Mladá Boleslav-Podlázky. Požár, na který hasiči nasadili dva C proudy, vypukl v kotelně a zachvátil i přilehlou garáž. V silně zakouřené kotelně bylo po lokalizaci požáru nalezeno tělo ženy, u které přivolaný lékař zdravotnické záchranné služby konstatoval smrt. Zdravotníci zároveň ošetřili muže, který se lehce nadýchal zplodin hoření, ale nebyla nutná jeho hospitalizace.

K události byli přizváni i členové posttraumatického týmu HZS Středočeského kraje z Mělníka a Benátek nad Jizerou, kteří poskytli pomoc přítomným rodinným příslušníkům.

Přímé škody na majetku vyčíslil vyšetřovatel požárů na sto tisíc korun, včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit hodnoty za půl milionu. Na žádost velitele zásahu přijel na místo také zástupce TÚPO (Technický ústav požární ochrany), aby expertní skupině pomohl s objasněním příčiny vzniku požáru.

por. Ing. Ladislav Holomčík
tiskový mluvčí
HZS Středočeského kraje

vytisknout  e-mailem