HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při požáru chaty ve Veltrusech bylo nalezeno torzo ohořelého těla

V noci na čtvrtek 12. října ve 2.23 hodin přijalo operační středisko středočeských hasičů informaci o požáru chaty v obci Veltrusy na Mělnicku. 

K události vyjely profesionální jednotky HZS Kralupy nad Vltavou a Mělník, jednotka SŽDC Kralupy nad Vltavou a jednotky SDH Kralupy nad Vltavou a Veltrusy, celkem s pěti cisternami a jednou automobilovou plošinou, která však nebyla na místě potřeba a vrátila se na základnu.

Při příjezdu první jednotky byla chata o půdorysu 5 x 5 metrů prakticky celá v plamenech, které se částečně dostaly i na přilehající druhou chatu. Hasiči v dýchací technice nasadili tři proudy C a požár ve 3.14 hodin lokalizovali. Při hasebních pracích bylo uvnitř objektu nalezeno ohořelé torzo lidského těla.

Po ukončení zásahu zůstala na místě na dohlídku do ranních hodin jednotka SDH Veltrusy, kterou po osmé hodině vystřídala nová směna ze stanice Kralupy nad Vltavou. Dopoledne pokračovalo vyšetřování za účasti vyšetřovatele požárů HZS Středočeského kraje, kriminální policie, soudního lékaře a policejního kynologa se psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření.

Příčinou vzniku požáru bylo s největší pravděpodobností nedbalostní jednání při zacházení s otevřeným ohněm, v úvahu připadá i technická závada na elektroinstalaci. Událost si převzala k dalšímu šetření Policie ČR. Přímé škody na majetku jsou podle vyšetřovatele asi 300 000 korun, uchráněné hodnoty byly vyčísleny na 200 000 korun.

por. Ing. Ladislav Holomčík
tiskový mluvčí
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem