HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při požáru chaty u Otradovic bojovali hasiči s plameny čtyři hodiny

Několik minut po půl třetí v noci na úterý 16. února přijalo operační středisko HZS Středočeského kraje informaci o požáru v chatové osadě jižně od Otradovic na Mladoboleslavsku. 

Na místo události vyjela jednotka HZS Stará Boleslav se dvěma cisternovými stříkačkami a automobilovou plošinou a postupně dalších šest CAS jednotek SDH z Brandýsa nad Labem, Lysé nad Labem, Skorkova a Sojovic. Požár zachvátil celodřevěnou chatu o půdorysu 9 x 9 metrů, ze které hasiči vynesli dvě 33kg a tři 10kg propanbutanové lahve. Zároveň celý prostor prohledávali, zda se v něm nenachází nějaká osoba - naštěstí s negativním výsledkem.

Zásah byl velice komplikovaný, protože v chatě bylo hodně věcí a celý prostor byl silně zakouřen, takže hasiči museli pracovat v dýchací technice. Na zdolání plamenů nasadili tři C proudy a vysokotlak a později i pěnu, když v půdním prostoru našli hořící plechovky s barvou. Při zásahu objevili v chatě další propanbutanové lahve, které vynesli ven a ochlazovali.

Požár se podařilo lokalizovat až po třech hodinách, protože hodně času zabralo hasičům rozebírání dřevěné konstrukce za pomoci motorové pily a vynášení velkého množství materiálu z chaty. Pro zajištění dostatku vody byla zřízena kyvadlová doprava z nedaleké řeky Jizery. Zcela zlikvidován byl požár po čtyřech hodinách, kdy si místo události převzal majitel chaty, který přijel krátce před ukončením zásahu.

Přímé škody vyčíslil vyšetřovatel na 450 tisíc korun a jako příčinu požáru stanovil technickou závadu na elektrickém přímotopu.

por. Ing. Ladislav Holomčík
tiskový mluvčí
HZS Středočeského kraje

vytisknout  e-mailem