HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Prezident republiky jmenoval ředitele HZS Moravskoslezského kraje do hodnosti generála

Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval v sobotu 28. října 2017 na Pražském hradě ředitele HZS Moravskoslezského kraje Vladimíra Vlčka do hodnosti brigádního generála.

 

Jmenování do generálské hodnosti se uskutečnilo u příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu.

 

Brigádní generál Ing. Vladimír Vlček, Ph.D. se narodil 7. dubna roku 1961. U profesionálních hasičů je činný od roku 1984, nastoupil nejdříve v Gottwaldově, poté  od roku 1985 do roku 1990 působil na Útvaru Sboru požární ochrany města Ostravy, od roku 1990 řídil  ostravský hasičský sbor.

 

Poté se přesunul na MV - Hlavní správu sboru požární ochrany jako vrchní požární rada a následně od roku 1995 působil jako zástupce ředitele Hasičského záchranného sboru města Ostravy.

 

Později po vzniku krajů sloužil na stejné funkci v rámci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, jehož je od prosince 2016 ředitelem.

 

Vladimír Vlček má bohaté zkušenosti se zdoláváním mimořádných událostí nejen v České republice, ale je činný mimo jiné také v rámci Mechanismu Civilní ochrany Evropské Unie i Organizace spojených národů - INSARAG.

 

Podílel se na několika zahraničních misích po velkých katastrofách ve světě, kdy byl např. velitelem koordinačního týmu EU po zemětřesení v Japonsku, či velitelem týmu EU nasazeným v Jordánsku v  souvislosti s válkou v Sýrii.

Odkazy do noveho okna

brigadni_general_vlcek

brigadni_general_vlcek 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem