HZS Olomouckého kraje

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek

Přerovský hasič získal na závodech v Německu 2 cenné kovy, bodovala i reprezentace

Zlatá a bronzová medaile přibyla do sbírky přerovskému hasiči Martinu Plškovi po závodech FireFit v Hannoveru v Německu. S českou hasičskou reprezentací se klání účastnil o uplynulém víkendu. Odstartoval tak mezinárodní sportovní sezónu více než úspěšně.

P6190235.JPG

Konkrétně získal nejcennější kov v tandemu s kolegou Janem Pipišem z HZS Libereckého kraje. Video můžete zhlédnout zde. Bronz se pak blyštěl na jeho krku po úspěšné štafetě. Česká reprezentace zabodovala také v týmové soutěži a získala zlato.

FireFit je velice náročný hasičský závod. Oproti TFA (Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežije) zde nejsou 4 jednotlivé úseky řazené postupně za sebou, ale jen jedna trať, která se běží celá v jednom kuse a hasiči by ji měli zvládnout přibližně za minutu a půl.

P6190264.JPG

Oficiální reprezentaci tvořili (týmové zlato):

Michal Brousil (HZS Jihočeského kraje)

Tomáš Višňar (HZS Královéhradeckého kraje)

Martin Plšek (HZS Olomouckého kraje)

Pavel Kouřík (HZS Plzeňského kraje)

Tandem (zlato):

Jan Pipiš (HZS Libereckého kraje)

Štafeta (bronz):

Vojtěch Dvořák (HZS Ústeckého kraje)

Mezi největší úspěchy našeho příslušníka patří triumf v roce 2014, kdy se stal mistrem Evropy v TFA ve štafetě. O rok později přidal titul z MS konaného v Německu opět ve štafetě. Na Mistrovství Evropy v roce 2018 získal zlatou medaili ve své věkové kategorii a v tomto roce stihl ještě vyhrát Mistrovství Polska v TFA. V roce 2019 se Martinovi dařilo na Světových hasičských hrách v  Jižní Koreji, odkud přivezl celou sadu medailí. Zlatou z přetahování lanem, stříbrnou medaili z výběhu a bronzovou z TFA. Také vyhrál Mistrovství Anglie a na MS ve FCC v USA obsadil 5. místo ve štafetě. Díky skvělému výsledku zde získal navíc členství v prestižním Lion´s DEN clubu, který sdružuje elitní soutěžící dosahující těch nejlepších výsledků. Také uspěl na mistrovství České Republiky v TFA, které se konalo v Plzni, kde vybojoval 3. místo ve své věkové kategorii.