HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přehled zásahů 8. září 2017

SVODOkresKlatovy

POŽÁR-DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY; Švihov 8. 9. 2017 5:52:48
Ve Švihově jednotky HZS Klatovy a místního SDH zlikvidovali požár motoru osobního auta a pomohli odtahové službě při nakládání. Požár napáchal škody odhadem za 80 tisíc, uchráněné hodnoty se odhadují na 10 tisíc. Požár pravděpodobně zavinila technická závada.

Stanice Klatovy Švihov

DOPRAVNÍ NEHODA-ÚKLID VOZOVKY; Klatovy, Pod Černou věží, Šumavská 8. 9. 2017 17:04:25
V Klatovech v ulici Šumavská hasiči zlikvidovali uniklé provozní kapaliny pomocí sorbentu. PHM unikly v důsledku střetu osobního auta s motokolem. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Stanice Klatovy

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT-AED; Prášily 8. 9. 2017 17:54:10
Na turistické stezce v Národním parku Šumava poblíž Prášil u bývalých Horních Ždánidel zemřel cyklista. Nepomohla ani včasná resuscitace hasičů Národního parku a obce Prášily.

Správa NPŠ a Obec Prášily

Okres Plzeň-město

TECHNICKÁ POMOC-SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS; Plzeň, Severní Předměstí, alej Svobody 8. 9. 2017 12:51:28
V Plzni ve Fakultní nemocnici Lochotín hasiči z PS Košutka na žádost lékaře odstranili pacientovi z ruky prstýnek.

Stanice Plzeň Košutka

Okres Plzeň-jih

DOPRAVNÍ NEHODA-SE ZRANĚNÍM; Nepomuk 8. 9. 2017 14:48:47
V Nepomuku na konci města ve směru na Blatnou zasahovali místní hasiči u nehody dvou osobních aut. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Po dobu zásahu byl uzavřen jeden jízdní pruh, v druhém hasiči řídili dopravu kyvadlově.

Stanice Nepomuk

POŽÁR-PRŮMYSLOVÉ,ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY,SKLADY; Chotěšov, Ořechová . 9. 2017 15:03:09
V pátek 8. září 2017 tři minuty po třetí hodině odpoledne vyslalo operační středisko do Chotěšova k požáru v areálu zemědělského družstva postupně 3 jednotky profesionálních hasičů ze stanic Plzeň-Střed, Přeštice a Nýřany a jednotky SDH obcí Dnešice, Dobřany, Heřmanova Huť, Holýšov, Chotěšov, Líně, Nýřany, Stod a Zbůch. Požár vznikl v prostoru přípravny u stájí, kde bylo uskladněno seno se slámou, při vyskladňování pravděpodobně v důsledku technické závady na sběracím stroji a během chvíle se rozšířil na střechu budovy. Hasičům se rychle podařilo šíření požáru zastavit, do stájí s dobytkem se oheň nedostal. Veškerý dobytek (asi 100 kusů) hasiči společně se zemědělci odehnali do vzdálené části budovy a venkovního výběhu. Čerpací stanoviště hasiči zřídili na dvou místech - v Chotěšově a na návsi v Kotovicích. Doprava vody přímo z obce bylo značně komplikované kvůli probíhajícím stavebním pracím na hlavním tahu. Na regulaci dopravy v ulicích Plzeňská, Sklepní a Klášterní si vyžádal velitel zásahu Policii ČR. Krátce po půl páté odpoledne hasiči ohlásili na operační středisko, že mají požár pod kontrolou. Od zhruba půl sedmé se jednotky začaly vracet na své základny a od sedmi hodin na místě zůstali jen místní dobrovolní hasiči společně s jednotkou SDH Stod na dohlídku. Škody doposud nebyly vyčísleny.

Holýšov Stanice Plzeň Střed Stanice Přeštice Dnešice Dobřany Chotěšov Stod Stanice Nýřany Heřmanova Huť Líně Nýřany Zbůch

Okres Plzeň-sever

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT-Z HLOUBKY; Kaznějov, Slepá 8. 9. 2017 16:08:49
V Kaznějově hasiči z Plas zachránili z větrací šachty malé kotě a předali ho oznamovateli.

Stanice Plasy

Okres Rokycany

DOPRAVNÍ NEHODA-ÚKLID VOZOVKY; Ejpovice 8. 9. 2017 15:50:35
Operační středisko vyslalo hasiče z Rokycan k dopravní nehodě dvou osobních aut, která se stala na silnici č. 605 u Ejpovic. Jedno z havarovaných vozidel zůstalo stát na silnici, druhé skončilo na travnatém pásu. Hasiči zabezpečili místo nehody, zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny a pomohli naložit na odtahovou službu vozidlo, které překáželo silničnímu provozu. Odtah druhého vozidla si zajistil majitel sám.

Stanice Rokycany

Okres Tachov

TECHNICKÁ POMOC-ODSTRANĚNÍ STROMU; Bezdružice 8. 9. 2017 15:48:17
U Bezdružic dobrovolní hasiči z jednotky SDH Konstantinovy Lázně odstranili ze silnice padlý strom.

Konstantinovy Lázně

vytisknout  e-mailem