HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přehled zásahů 8. března 2016

SVOD

Okres Domažlice

8.3.2016 UNL Semněvice (DO 17.37).JPGÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK-NA POZEMNÍ KOMUNIKACI; Semněvice 8.3.2016 17:37:35
Hasiče ze Staňkova vyslalo operační středisko zlikvidovat olejovou skvrnu do obce Semněvice. Olej unikal z proražené vany OA na komunikaci směrem ke studni RD. Hasiči na likvidaci oleje použili cca 30 kg sorbentu, kontaminovanou zeminu naložili na kolečko. Likvidaci zajistí majitel sám.

Stanice Staňkov

Okres Klatovy

DOPRAVNÍ NEHODA-ÚKLID VOZOVKY; Velký Bor 8.3.2016 10:11:29
Zhruba 1kilometr za Velkým Borem ve směru na Lažany hasiči z vozovky odstranili cca 15 metrů dlouhou olejovou skvrnu pomocí sorbentu. Olej unikl v důsledku technické závady z osobního auta, v době příjezdu jednotky již bylo naloženo na odtahovou službu.

Stanice Horažďovice

POŽÁR-POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ; Sušice, Lerchova 8.3.2016 15:07:27
V Sušici hasiči zlikvidovali požár odpadu v koši. Ke škodám nedošlo.

Stanice Sušice

8.3.2016 UNL Bezděkov (KT 16.27).JPGÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK-DO PŮDY; Bezděkov 8.3.2016 16:27:45
V úterý 8. března 2016 v půl páté odpoledne vyslalo operační středisko jednotku z Klatov do Bezděkova na nádraží k nahlášenému úniku nafty z lokomotivy. Zároveň vyjela i jednotka SŽDC Plzeň. Zhruba 700 metrů před obcí uvolněná část podvozku prorazila nádrž. Strojvedoucí byl na únik nafty upozorněn až na nádraží. Odhadem do kolejiště uniklo cca 2000 litrů PHM. Hasiči provizorně nádrž utěsnili a zbylou naftu přečerpali do náhradních barelů. Na jedno rameno řeky Úhlavy hasiči z preventivních důvodů nainstalovali norné stěny a ponechají je na místě, dokud nepomine nebezpečí zasažení vodního toku. V následujících dnech hasiči SŽDC Plzeň odstraní z kontaminované plochy koleje a budou asistovat specializované firmě při asanačních pracích. Mezinárodní trať bude po tuto dobu uzavřena.

Stanice Klatovy SŽDC Plzeň

Okres Plzeň-město

DOPRAVNÍ NEHODA-UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ; Plzeň, Jižní Předměstí 8.3.2016 16:06:59
V Plzni u Borské přehrady havarovala těhotná řidička. Preventivně ji ZZS odvezla na vyšetření. Hasiči zlikvidovali malé množství nafty pomocí sorbentu.

Stanice Plzeň Střed

DOPRAVNÍ NEHODA-UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ; Plzeň, Bolevec, Karlovarská 8.3.2016 16:42:44
V Plzni na Karlovarské hasiči z CP Košutka zajistili místo nehody dvou aut. Bez zranění osob.

Stanice Plzeň Košutka

POŽÁR-VÝŠKOVÉ BUDOVY; Plzeň, Severní Předměstí, Bzenecká 8.3.2016 22:58:10
V Plzni na Sylvánu uhasili majitelé bytu požár v koupelně sami ještě před příjezdem jednotky z CPS Košutka. Hasiči zjistili, že došlo k zahoření přímotopného teplometu. V důsledku toho celý byt zaplnil hustý kouř. Hasiči zahájili odvětrávání a překontrolovali sousední byty. Požár ani zplodiny hoření se nikam jinam nerozšířily. Ke zranění nedošlo, škody nevznikly.

Stanice Plzeň Košutka

Okres Plzeň-sever

POŽÁR-NÍZKÉ BUDOVY; Loza 8.3.2016 15:00:57
V obci Loza majitel novostavby RD ponechal plastovou nádobu se žhavým popelem bez dozoru u vchodových dveří. Žár roztavil nádobu a uhlíky podpálili vedle vyrovnané palivové dříví. Majitel zjistil požár po příjezdu domů, to už nedocházelo k plamennému hoření. Operační středisko vyslalo na požářiště hasiče z Plas. Ti překontrolovali budovu termokamerou a ochladili podlahu. Požár způsobil škodu předběžně za 100 tisíc korun, uchráněné hodnoty se odhadují na 3 miliony.

Stanice Plasy

vytisknout  e-mailem