HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přehled zásahů 7. srpna 2017

SVODOkres Domažlice

TECHNICKÁ POMOC-OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR; Domažlice, Hořejší Předměstí, Palackého 7. 8. 2017 11:25:28
V Domažlicích hasiči otevřeli zabouchnutý byt.
 
Stanice Domažlice

POŽÁR-POLNÍ POROST, TRÁVA; Vidice, Chřebřany 7. 8. 2017 14:56:42
U obce Chřebřany poblíž spojovací cesty na Oplotec hasiči ze Staňkova společně se sedmi jednotkami SDH obcí v okolí (Bělá nad Radbuzou, Horšovský Týn, Hostouň, Mířkov, Poběžovice, Staré Sedlo a Vidice) zlikvidovali požár pole. Požářiště se hasičům povedlo rozdělit na dvě části. První z nich o rozloze asi 400 x 150 metrů se jim podařila lokalizovat za necelou hodinu od příjezdu první jednotky na místo události. Zde vznikla škoda odhadem za 15 tisíc korun. V druhé části požár přešel na lesní porost a poškodil stromky v lesní školce na ploše asi 60 arů. Zde vznikla škoda odhadem za 100 tisíc korun, uchráněné hodnoty se odhadují na půl milionu. Požár pravděpodobně vznikl od zemědělského stroje při žních.

Stanice Domažlice Stanice Staňkov Bělá nad Radbuzou Horšovský Týn Hostouň Mířkov Poběžovice Vidice Staré Sedlo

POŽÁR-LESNÍ POROST; Klenčí pod Čerchovem, Capartice 7. 8. 2017 17:45:38
Mezi obcemi Capratice a Čerchov zlikvidovaly jednotky HZS Domažlice, SDH Díly, SDH Chodov a SDH Klenčí pod Čerchovem požár lesa o rozsahu asi 5 arů. Oheň poničil mladý porost, škody se odhadují do deseti tisíc korun.

Stanice Domažlice Díly Chodov Klenčí pod Čerchovem

Okres Klatovy

TECHNICKÁ POMOC-TRANSPORT PACIENTA; Klatovy, U soudu, Vaňkova 7. 8. 2017 7:28:55
V Klatovech hasiči pomohli ZZS transportovat pacientku do sanitky.

Stanice Klatovy

7.8.2017 (KT 10.56) požár stáje Skránčice (4).jpgPOŽÁR-PRŮMYSLOVÉ,ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY,SKLADY; Zavlekov, Skránčice 7. 8. 2017 10:56:03
V pondělí 7. srpna 2017 čtyři minuty před jedenáctou hodinou dopoledne vyslalo operační středisko hasiče ze stanic Horažďovice, Klatovy a Sušice do Skránčic u Zavlekova k požáru zemědělského stavení. Zároveň vyhlásilo poplach dobrovolným hasičům v obci i okolí (jednotkám SDH Horažďovice, Kolinec, Malý Bor, Mlázovy, Nalžovské Hory, Plánice, Sušice). Na všechny stanice HZS musely být svolány zálohy z řad příslušníků i dobrovolných hasičů. Oheň zasáhl stáj s uskladněným senem v půdním prostoru a přístavek plný balíků slámy. Navazující stodola a obytná část budovy je od stáje oddělena protipožární zdí a hasičům se povedlo ji před požárem uchránit. Ze stáje hasiči vyvedli do bezpečí veškerý dobytek - asi 10 kusů skotu a kozla. Hořící balíky pomohl zemědělec vyvézt na volné prostranství, kde je hasiči rozebírali a postupně dohašovali. Lokalizaci velitel zásahu ohlásil chvíli po čtvrt na jednu po zhruba hodině zásahu. Hasiči zřídili čerpací stanoviště na nedalekém rybníku Bradava. Odtud dováželi vodu k požářišti kyvadlově. Velitel zásahu požádal prostřednictvím KOPIS Policii ČR, aby zajistila bezpečnost provozu k okolí. Teprve až po osmé hodině večer se některé jednotky začaly vracet na své základny a byla zrušena pohotovost na stanicích. Hasiči dohlíželi na požářiště po celou noc. Příčina vzniku požáru je v šetření, prověřuje se nedbalost při obsluze topidla. Škody byly zatím odhadnuty na 1 milion korun.

Stanice Klatovy Stanice Horažďovice Stanice Sušice Horažďovice Kolinec Malý Bor Mlázovy Nalžovské Hory Plánice Skránčice Sušice

DOPRAVNÍ NEHODA-SE ZRANĚNÍM; Zavlekov, Skránčice 7. 8. 2017 14:23:38
Od požáru stodoly ve Skránčících přejeli zasahující jednotky HZS Horažďovice a SDH Klatovy se dvěma zásahovými vozidly do obce k dopravní nehodě dodávky a osobního auta. V dodávce cestoval řidič, vyvázl bez zranění. V osobním autě cestovaly dvě ženy, z toho jedna těhotná, a dvě malé holčičky. Všechny čtyři odvezla ZZS do nemocnice. Hasiči odstranili ze silnice uniklé provozní kapaliny, uklidili silnici a vrátili se zpět k požáru.

Stanice Horažďovice Klatovy

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT-UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH; Hradešice 7. 8. 2017 18:45:27
V Hradešicích hasiči z Klatov otevřeli rodinný dům, pacientku si převzala ZZS. Po její stabilizaci hasiči pomohli s transportem do sanitky.

Stanice Horažďovice

Okres Plzeň-město

POŽÁR-VÝŠKOVÉ BUDOVY; Plzeň, Jižní Předměstí, Centrum-západ, Kollárova 7. 8. 2017 1:27:58
V Plzni v Kollárově ulici hlídka Policie ČR uhasila požár odpadu na schodišti domu. Hasiči ze stanic Košutka a Střed překontrolovali budovu a zakouřené prostory odvětrali. Požár napáchal škody za necelé 2 tisíce korun, uchráněné hodnoty se odhadují na 20 tisíc. Z možných příčin vzniku požáru se doposud nepodařilo vyloučit ani úmysl.

Stanice Plzeň Košutka Stanice Plzeň Střed

POŽÁR-VÝŠKOVÉ BUDOVY; Plzeň, Bolevec, U Jam 7. 8. 2017 3:51:19
V Plzni U Jam byl nahlášen požár bytu, na místo vyjely jednotky se stanice Košutka a Střed společně s boleveckými dobrovolnými hasiči. Na místě hasiči zjistili, že došlo k požáru potravin na plotně. Zařízení bytu nebylo nijak poničeno.

Stanice Plzeň Košutka Stanice Plzeň Střed Bolevec

TECHNICKÁ POMOC-OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR; Plzeň, Jižní Předměstí, Bezovka, Borská 7. 8. 2017 5:13:13
V Plzni v ulici Borská hasiči z PS Střed vnikli pomocí výškové techniky do bytu, zraněnou osobu si převzala ZZS.

Stanice Plzeň Střed

TECHNICKÁ POMOC-TRANSPORT PACIENTA; Plzeň, Doudlevce, Sídliště Bory, Šimerova 7. 8. 2017 8:15:06
V Plzni v ulici Šimerova hasiči z PS Střed pomohli ZZS transportovat pacientku ze 7. patra do sanitky.

Stanice Plzeň Střed

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT-UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH; Plzeň, Východní Předměstí, Petrohrad, Houškova 7. 8. 2017 22:08:38
V Plzni v ulici Houškova hasiči z PS Slovany asistovali ZZS při ošetření pacientky.

Stanice Plzeň Slovany

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK-NA POZEMNÍ KOMUNIKACI; Plzeň, náměstí Generála Píky 7. 8. 2017 22:54:17
Plzni na náměstí Generála Píky hasiči z PS Slovany odstranili ze silnice olejovou skvrnu.

Stanice Plzeň Slovany

Okres Plzeň-jih

DOPRAVNÍ NEHODA-ÚKLID VOZOVKY; Střelice 7. 8. 2017 4:06:50
Za Střelicemi ve směru na Holýšov jednotky HZS Staňkov a SDH Stod zlikvidovaly následky střetu osobního auta se srnkou. Posádka vozidla nebyla nijak zraněna.

Stanice Staňkov Stod

7.8.2017 (PJ 19.39) požár kombajnu Kbel.JPGPOŽÁR-DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY; Kbel 7. 8. 2017 19:39:55
V obci Kbel došlo k zahoření v násypce kombajnu. Požár pravděpodobně zavinil cizí předmět v žací liště, od kterého odlétla jiskra. Hasiči z Přešic společně s jednotkami SDH Malinec a Měčín ochladili stroj a vyčistili násypku. Ke škodě při požáru nedošlo, uchráněné hodnoty se odhadují na bezmála půl milionu korun.

Měčín Stanice Přeštice Malinec

TECHNICKÁ POMOC-ODSTRANĚNÍ STROMU; Roupov 7. 8. 2017 20:50:33
V Roupově hasiči z Přeštic odstranili ze silnice padlý strom.

Stanice Přeštice

Okres Plzeň-sever

DOPRAVNÍ NEHODA-ÚKLID VOZOVKY; Kozolupy 7. 8. 2017 20:22:27
V Kozolupech jednotky HZS Nýřany a SDH Město Touškov zlikvidovali následky nehody dvou osobních aut. Posádky obou vozidel vyvázly bez zranění.

Stanice Nýřany Město Touškov

Okres Rokycany

TECHNICKÁ POMOC-OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR; Rokycany, Nové Město, Sídliště Na Železné, K Řece 7. 8. 2017 11:12:36
V Rokycanech hasiči otevřeli uzamčený byt.

Stanice Rokycany

Okres Tachov

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK-NA (DO) VODNÍ PLOCHU(Y); Kostelec, Ostrov u Stříbra 7. 8. 2017 8:14:53
V pondělí 7. srpna 2017 čtvrt hodinu po osmé hodině ráno vyhlásilo operační středisko poplach profesionálním i dobrovolným hasičům ve Stříbře a vyslalo je do Ostrova, kde se vozíku taženým za osobním autem převrátil barel s naftou o objemu 1000 litrů. Zhruba 50 litrů nafty uniklo do kanalizace na dešťovou vodu a požární nádrže. Velitel zásahu si jako posilu povolal na pomoc ještě hasiče z Tachova k chemickým kontejnerem. Hasiči propláchli potrubí kanalizace proudem vody se smáčedlem a naftu v nádrži zachytili pomocí sorpčních hadů. Vodní hladinu hasiči zasypali sorbentem a následně síty kontaminovaný sorbent sebrali. Dále hasiči zabezpečili odtoky z nádrže, nikam dál se nafta nerozšířila. Na místo události se dostavili i zástupci Životního prostředí.

Stanice Tachov Stanice Stříbro Stříbro

7.8.2017 (TC 14.02) požár pole Těchlovice (3).jpgPOŽÁR-POLNÍ POROST, TRÁVA; Stříbro, Těchlovice 7. 8. 2017 14:02:18
U Těchlovic bojovaly jednotky HZS Stříbro a Tachov společně s jednotkami SDH Bor, Černošín, Kladruby, Planá, Stráž a Stříbro s požárem obilného pole a trávy. Požár se rychle šířil a hasičům se ho podařilo zastavit až po hodině nasazení. Další hodinu trvalo, než byl požár zcela zlikvidován. Shořela plocha asi 300 x 550 metrů. Škody byly předběžně vyčísleny na 300 tisíc korun, uchráněné hodnoty se odhadují na 450 tisíc.

Stanice Tachov Stanice Stříbro Bor Černošín (TC) Kladruby (TC) Planá Stráž (TC) Stříbro

TECHNICKÁ POMOC-PŘÍPRAVA PLOCHY PRO VRTULNÍK LZS; Tachov, Plzeňská 7. 8. 2017 16:18:50
V Tachově hasiči připravili přistávací plochu pro vrtulník a pomohli s transportem pacienta.

Stanice Tachov

7.8.2017 (TC 17.47) DN + požár OA x moto (3).JPGPOŽÁR-DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY; Kočov, Janov 7. 8. 2017 17:47:48
V pondělí 7. srpna 2017 v 17:47 hodin vyjeli hasiči ze stanice v Tachově společně s jednotkou SDH Planá mezi Janov a Novou hospodu k dopravní nehodě motorky a osobního auta. Nehoda uzavřela hlavní silnici na více než 2,5 hodiny. Motorka po střetu vzplála. Podařilo se ji uhasit náhodným svědkům ještě před příjezdem hasičů na místo události. Motorkář utrpěl devastující poranění, která neměl šanci přežít. V osobním autě cestovaly dvě osoby, obě ZZS odvezla do nemocnice s lehčím poraněním. Hasiči pomohli naložit na odtahovou službu nepojízdné OA i trosky z motorky a provedli závěrečný úklid silnice včetně uniklých provozních kapalin.

Stanice Tachov Planá

7.8.2017 (TC 18.21) požár traktoru a lisu na balíky, Pozorka (1).JPGPOŽÁR-DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY; Kladruby, Pozorka 7. 8. 2017 18:21:25
V pondělí 7. srpna 2017 v 18:21 hodin vyslalo operační středisko jednotky HZS a SDH Stříbro a jako posilu jednotku SDH Kladruby na pole u Pozorky k požáru traktoru s a lisu na balíky. Traktor shořel celý a balíkovač z větší části. Hasiči na likvidaci požáru použili proudy vody s pěnidlem. Hasební látka zanechala na vozovce film a velitel zásahu si prostřednictvím KOPIS vyžádal SÚS s posypovým vozem na úklid. Škody při požáru se vyšplhaly na 1,8 milionu, uchráněné hodnoty se odhadují na 2 miliony. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje.

Stanice Tachov Stanice Stříbro Kladruby (TC) Stříbro

7.8.2017 (TC 19.11) požár kombajnu Kšice (1).JPGPOŽÁR-DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY; Kšice 7. 8. 2017 19:11:00
V pondělí 7. srpna 2017 v 19:11 hodin vyhlásilo operační středisko kvůli požáru kombajnu na poli u Kšic poplach hasičům na stanicích Nýřany, Stříbro a Tachov a zároveň jednotkám SDH Pernarec a Stříbro. Plameny se podařilo srazit samotným zemědělcům, použili šest kusů hasicích přístrojů. Hasiči pak ochlazovali stroj na bezpečnou teplotu a smyly obilný prach. Prostor kolem kombajnu prolili vodou. Škody by neměly přesáhnout 100 tisíc korun.

Stanice Nýřany Pernarec Stanice Tachov Stanice Stříbro Stříbro

Středočeský kraj, okres Rakovník

POŽÁR-POLNÍ POROST, TRÁVA; Slabce, Malé Slabce 7. 8. 2017 15:51:42
HZS Středošeského kraje si vyžádalo jednotku SDH Zvíkovec na pomoc při likvidaci požáru trávy mezi obcemi Slabce a Panoší Újezd. Více informací HZS SČK.

stanice Rakovník Kněževes Slabce Zvíkovec

vytisknout  e-mailem