HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přehled zásahů 4. ledna 2016

SVODOkres Domažlice

DOPRAVNÍ NEHODA-SE ZRANĚNÍM OSOB; Srbice, Těšovice 4.1.2016 7:23:16
Uprostřed obce Těšovice hasiči ze Staňkova zajistili místo nehody dvou osobních aut. Nehoda si vyžádala zranění jedné osoby, ZZS ji odvezla do nemocnice. Po dobu zásahu byl provoz v obci zastaven.
 
Stanice Staňkov

DOPRAVNÍ NEHODA-UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ; Havlovice 4.1.2016 12:21:00
Poblíž čerpací stanice u Havlovic hasiči z PS Domažlice zajistili místo nehody osobního auta. Z vozidla neunikly žádné provozní kapaliny, nezraněná řidička si odtah vozidla sjednala sama.
 
Stanice Domažlice(L)

TECHNICKÁ POMOC-OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR; Holýšov, Ruská 4.1.2016 16:50:02
V Holýšově hasiči ze Staňkova otevřeli zabouchnutý byt, ve kterém ponechal majitel na plotně potraviny. Byt museli hasiči odvětrat.

Stanice Staňkov

TECHNICKÁ POMOC-OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR; Staňkov, Ohučov 4.1.2016 21:09:08
V Ohučově hasiči ze Staňkova otevřeli byt, ve kterém se nacházela nemohoucí osoba. Odemknout sama nemohla. Hasiči vnikli dovnitř oknem, paní si převzala rodina.

Stanice Staňkov

Okres Klatovy

POŽÁR-PRŮMYSLOVÉ,ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY,SKLADY; Chanovice 4.1.2016 8:11:16
Do areálu firmy Holzindustrie v Chanovicích vyjeli hasiči z Horažďovic k požáru sušárny. Na místě zjistili, že došlo k zahoření technologie. Hasiči demontovali krycí plechy a stroj ochladili vodou z C proudu. Termokamerou následně překontrolovali celý objekt včetně úložného sila, skrytá ohniska nenalezli. Na místě zasahovala i podniková
jednotka.
 
Stanice Horažďovice

TECHNICKÁ POMOC-OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR; Klatovy, Kollárova 4.1.2016 11:52:41
V Klatovech hasiči otevřeli zabouchnutý byt, ve kterém ponechala majitelka životně důležité léky.

Stanice Klatovy(L)

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK-NA POZEMNÍ KOMUNIKACI; Sušice, Dolní Staňkov 4.1.2016 11:55:50
Za Dolním Staňkovem ve směru na Petrovice hasiči ze Sušice odstranili pomocí sorbentu uniklý olej.

Stanice Sušice

DOPRAVNÍ NEHODA-ŽELEZNIČNÍ; Rabí, Čepice 4.1.2016 16:20:52
V obci Čepice sjelo osobní auto z asi 10 metrového srázu, převrátilo se přes střechu a zůstalo stát na kolech v kolejišti. Osobní vlak, který právě projížděl, stihl zastavit cca 3/4 metru před vozidlem, takže ke střetu nedošlo. Řidiče auta si převzala do péče ZZS. Ve vlaku cestovalo cca 30 osob, nikdo nebyl zraněn. Hasiči pomohli vystoupit cestujícím z vlaku a s přestupem do autobusu náhradní dopravy. Místo události si převzali hasiči SŽDC Plzeň. O ošetření povrchu silnice požádal velitel zásahu SÚS.

Stanice Sušice
SŽDC Plzeň

Okres Plzeň-město

DOPRAVNÍ NEHODA-SE ZRANĚNÍM OSOB; Plzeň, Jižní Předměstí, Skvrňanská 4.1.2016 11:47:38
V Plzni Skvrňanech hasiči z PS Střed zajistili místo nehody dvou osobních aut a havarovaná vozidla opatřili proti požáru. Jednu zraněnou osobu transportovala ZZS do nemocnice. Bez úniku provozních kapalin.

Stanice Plzeň Střed

TECHNICKÁ POMOC-TRANSPORT NADMĚRNÉHO PACIENTA; Plzeň, Bolevec, U Jam 4.1.2016 12:47:10
V Plzni Bolevci hasiči z CPS Košutka asistovali při transportu pacienta do sanitky.

Stanice Plzeň Košutka (L)

4.1.2016 DN plzeň, Bolevecký rybník.JPGDOPRAVNÍ NEHODA-SE ZRANĚNÍM OSOB; Plzeň, Bolevec, U Velkého rybníka 4.1.2016 15:12:28
V Plzni na hrázi Boleveckého rybníka u Jacht clubu hasiči z CPS Košutka zajistili místo nehody osobního auta. Vozidlo se převrátilo na střechu, posádka vozidla vyvázla bez zranění.

Stanice Plzeň Košutka (L)

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT-Z VÝŠKY, Z HLOUBKY; Plzeň, Skvrňany, 4.1.2016 15:15:06
V Plzni Skvrňanech hasiči pomohli ZZS s transportem Kreuzmannova osoby z příkopu do sanitního vozu.

Stanice Plzeň Střed
SŽDC Plzeň

Okres Plzeň-jih

4.1.2016 UNL Štěnovice - Dobřany.JPGÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK-NA POZEMNÍ KOMUNIKACI; Dobřany, Šlovice 4.1.2016 7:36:23
Na dálničním přivaděči I/27 na nájezdu od Štěnovic ve směru na Dobřany hasiči z Přeštic odstranili olej uniklý v důsledku technické závady z osobního auta.

Stanice Přeštice(L)

TECHNICKÁ POMOC-ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ; Dobřany, Nádražní 4.1.2016 13:51:50
V Dobřanech místní dobrovolní hasiči pomohli kamionu zpět na vozovku.

Dobřany PG, AMDS, SMS (C/Z/V/U/H/P)

TECHNICKÁ POMOC-ČERPÁNÍ VODY; Horní Lukavice 4.1.2016 17:39:29 
V Horní Lukavici hasiči z Přeštic vysáli vodu ve třech patrech bytového domu. Voda unikla z poškozeného kohoutku.

Stanice Přeštice(L)

Okres Plzeň-sever

DOPRAVNÍ NEHODA-SE ZRANĚNÍM OSOB; Město Touškov, Čemínská 4.1.2016 7:31:27
V Městě Touškově u pošty hasiči z Nýřan a jednotka místního SDH poskytli předlékařskou pomoc osobě sražené autem. Po příjezdu ZZS se jednotky vrátily na základnu.

Stanice Nýřany Město Touškov ©, AMDS, SMS (C/P)

4.1.2016 DN Třemošná.JPGDOPRAVNÍ NEHODA-SE ZRANĚNÍM OSOB; Třemošná, Záluží 4.1.2016 9:23:06 
Na silnici I/27 na obchvatu Třemošné hasiči z CPS Plzeň Košutka zajistili místo nehody dvou osobních aut. Při jejich příjezdu se o dvě lehce zraněné osoby starala ZZS. Z havarovaných vozidel neunikly žádné provozní kapaliny.

Stanice Plzeň Košutka (L)

TECHNICKÁ POMOC-ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ; Plasy, Horní Hradiště 4.1.2016 15:53:47
U Horního Hradiště hasiči z Plas vyprostili hasiči vozidlo z příkopu. Silnice v místě nebyla sjízdná ani pro zásahovou techniku HZS, hasiči museli k nehodě pěšky.

Stanice Plasy

DOPRAVNÍ NEHODA-UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ; Úherce 4.1.2016 19:09:14 
Na dálnici D5 za exitem Nýřany ve směru na Rozvadov se převrátilo osobní auto na střechu. Uvnitř cestovalo pět osob, z toho tři děti. Všichni vyvázli bez zranění. Hasiči vyčkali na místě do příjezdu odtahové služby a rodině poskytli azyl v zásahovém vozidle. Pomohli naložit havarované auto na odtahovou službu a osoby převezli na základnu odtahové služby, odkud si majitelé zajistili další dopravu.

Stanice Nýřany

4.1.2016 DN Mirošov.JPGOkres Rokycany

DOPRAVNÍ NEHODA-SE ZRANĚNÍM OSOB; Mirošov 4.1.2016 12:03:30
U Mirošova hasiči z Rokycan společně s místní jednotkou SDH zajistili místo nehody osobního auta. Vozidlo se převrátilo do příkopu na bok. V něm cestovaly dvě osoby, obě vyvázly bez zranění. Vozidlo hasiči z příkopu vyprostili.

Stanice Rokycany Mirošov ©,SMS, AMDS (C/P)

P4.1.2016 požár popelnice Rokycany.JPGOŽÁR-POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ; Rokycany, Nové Město, Rokycanova 4.1.2016 12:41:18
V Rokycanech hasiči prolili vodou doutnající odpad v plastovém kontejneru.

Stanice Rokycany

Okres Tachov

DOPRAVNÍ NEHODA-SE ZRANĚNÍM OSOB; Kočov, Janov 4.1.2016 11:32:57
Jednotky HZS Tachov a SDH Planá se sjely před Bezděkovem u dopravní nehody osobního auta. Vozidlo se převrátilo na bok. Nehoda se obešla bez zranění i úniku provozních kapalin.

Stanice Tachov(L) Planá KANG, ©, AMDS (C/Z/U/H/P)

4.1.2016 DN 140. km D5.JPGDOPRAVNÍ NEHODA-SE ZRANĚNÍM OSOB; Rozvadov 4.1.2016 12:58:43
V pondělí 4. ledna 2016 dvě minuty před jednou hodinou odpoledne zastavila nehoda dvou kamionů a autobusu provoz na dálnici D5 v úseku Mlýnec – Svatá Kateřina. U 140. kilometru ve směru na Německo skončil linkový autobus mířící z Prahy do Norinberka na boku v příkopě, první z kamionů zůstal stát v pravém pruhu a druhý kamion zablokoval dálnici napříč. Z toho důvodu, že tento kamion zasahoval i do protisměru a bylo nutné zabezpečit příjezdovou i odjezdovou trasu pro vozidla IZS, byla dálnice uzavřena do odjezdu všech pacientů v obou směrech. Na místo vyslalo operační středisko 4 jednotky z Čech, z Německa zamířilo k nehodě na pomoc 10 hasičských zásahových aut, včetně dvou dodávek. Na dálnici se okamžitě po nehodě začaly tvořit kolony. Necelou hodinu od jejího vzniku stála vozidla ve směru od Plzně již od 132. kilometru až na sjezd 136, kde byla doprava svedena z dálnice. Auta, která nestačila na tomto exitu sjet, ucpala dálnici od 138. kilometru až k nehodě. Tato skutečnost společně s počasím značně zkomplikovala jednotkám HZS příjezd na místo události. Menší zásahová vozidla mezi stojícími vozidly se značnými problémy prokličkovala, autobus a vyprošťovací jeřáb musely z dálnice sjet již u 128. kilometru a po místních komunikacích se k nehodě dostat z protisměru. Řidiči kamionů vyvázli bez zranění. V autobuse cestovalo 35 osob cizí národnosti, pět osob utrpělo lehčí poranění, tři zranění se klasifikovala jako středně těžká. Hasiči asistovali ZZS při jejich ošetření a transportu do sanitek. Velitel zásahu si vyžádal i autobus z CPS Plzeň Košutka, aby zajistil tepelný komfort cestujícím, případně kdyby byl potřeba hromadný transport lehce zraněných do nemocnice. Do příjezdu autobusu čekaly nezraněné osoby v hasičských zásahových vozidlech. Následně hasiči tyto cestující převezli na zbrojnici ve Waidhausu, odkud jim byla zajištěna náhradní doprava.

Stanice Plzeň Košutka (L) Stanice Tachov(L) Bor SMS,©,AMDS (C/Z/U/H/P) Přimda SMS,©,AMDS (C/Z/P)

DOPRAVNÍ NEHODA-ÚKLID VOZOVKY; Tisová, Hlinné 4.1.2016 22:44:43
V nepřehledné zatáčce u obce Hlinné skončilo osobní auto v příkopě. Hasiči z Tachova překontrolovali zdravotní stav řidiče a stav vozidla. Nehoda se obešla bez zranění, provozní kapaliny neunikly. Majitel si zavolal odtahovou službu sám.

Stanice Tachov(L)

vytisknout  e-mailem