HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přehled zásahů 3. března 2016

SVODOkres Domažlice

TECHNICKÁ POMOC-OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR; Bělá nad Radbuzou, Dlouhá 3.3.2016 10:35:28
V Bělé nad Radbuzou dobrovolní hasiči z Hostouně otevřeli byt, ve kterém ponechala majitelka potraviny na zapnutém sporáku.

Hostouň (U/H/P)
 
TECHNICKÁ POMOC-ČERPÁNÍ VODY; Újezd, Petrovice 3.3.2016 12:52:35
Hasiče z Domažlic vyslalo operační středisko do Petrovic odčerpat vodu z RD. Na místě hasiči zjistili plnou studnu nad normu a v důsledku netěsnosti podloží se voda stahovala do sklepních prostor. Hladina vody dosahovala výšky cca 30 cm. Hasiči odčerpali vodu ze studny, na odčerpání sklepa si zajistil majitel kalové čerpadlo sám.

Stanice Domažlice(L)

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT-UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH; Domažlice, Hořejší Předměstí, Kozinova 3.3.2016 13:51:57
V centru Domažlic hasiči vnikli do bytu, spolupracovali ZZS při ošetření pacienta a pomohli s jeho transportem do sanitky.

Stanice Domažlice(L)

Okres Klatovy

DOPRAVNÍ NEHODA-SE ZRANĚNÍM OSOB; Prášily, Nová Hůrka 3.3.2016 7:53:40
K Nové Hůrce k dopravní nehodě osobního auta vyslalo operační středisko jednotky HZS Sušice, SDH Železná Ruda a ISS Správy NP Šumava. Vozidlo skončilo mimo vozovku. Řidička utrpěla při nehodě lehčí zranění, ZZS ji na pozorování odvezla do nemocnice. Provozní kapaliny z vozidla neunikly ani při nehodě, ani během nakládání vozidla na odtahovou službu. Po dobu vyprošťování byl provoz na silnici zastaven.

Správa NP a CHKO Šumava Vimperk - JČK Stanice Sušice Železná Ruda (C/Z/U/H/P)

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK-NA POZEMNÍ KOMUNIKACI; Horažďovice, Husovo náměstí 3.3.2016 10:26:40
V Horažďovich hasiči odstranili cca 40 metrů dlouhou skvrnu od nafty.

Stanice Horažďovice

TECHNICKÁ POMOC-NEODKLADNÁ PRVNÍ POMOC; Modrava 3.3.2016 11:43:54
V Modravě jednotka ISS Správy NP Šumava poskytla předlékařské ošetření podchlazené osobě. Pacientku si následně převzala ZZS.

Správa NP a CHKO Šumava Vimperk - JČK

Okres Plzeň-město

TECHNICKÁ POMOC-OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR; Plzeň, Hradiště, Nepomucká 3.3.2016 9:59:17
V Plzni Hradišti hasiči z PS Slovany otevřeli na žádost PČR byt.

Stanice Plzeň Slovany

3.3.2016 požár Plzeň, Žlutická (PM 11.22).JPGPOŽÁR-TRAFOSTANICE, ROZVODNY; Plzeň, Bolevec, Žlutická 3.3.2016 11:22:53
V Plzni Bolevci došlo k zahoření elektroinstalace na chodbě panelového domu. Hasiči z CPS Košutka uhasili požár pomocí CO hasicího přístroje a vypnuli přívod el. proudu. Škody se odhadují na 50 tisíc korun.

Stanice Plzeň Košutka (L)
 

POŽÁR-DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY; Plzeň, sady Pětatřicátníků 3.3.2016 12:21:58
V Plzni na sachech Pětatřicátníků hasiči z PS Střed zlikvidovali pomocí vysokotlakého proudu požár osobného auta. Auto začalo hořet pravděpodobně v důsledku technické závady na elektroinstalaci, škody se odhadují na 29 tisíc korun.

Stanice Plzeň Střed

3.3.2016 DN OA x TRAM Plzeň, Částkova (PM 19.39).JPGDOPRAVNÍ NEHODA-VYPROŠTĚNÍ OSOB; Plzeň, Východní Předměstí, Částkova 3.3.2016 19:37:10
Ve čtvrtek 3. března 2016 po půl osmé večer v Plzni na kruhovém objezdu u náměstí Generála Píky vjela řidička osobním autem do cesty tramvaji. Po nárazu tramvaj natlačila vozidlo na sloup elektrického vedení a dopravní značku. Žena zůstala uvnitř vozu zaklíněna. V tramvaji nebyl zraněn nikdo z cestujících ani její obsluha. Hasiči z PS Slovany začali okamžitě ve spolupráci se ZZS ženu ze zdemolovaného auta vyprošťovat a následně ji transportovali do sanitky. Vzhledem k vážné situaci si velitel zásahu povolal posilovou jednotku z PS Střed. Při nehodě unikly cca 2 litry oleje, hasiči skvrnu zlikvidovali pomocí sorbentu. Nehoda uzavřela tramvajový pás linky č. 2 v obou směrech. Po odjezdu sanitky s pacientkou se podařilo uvolnit jeden směr, v druhém provoz dispečeři Plzeňských dopravních podniků odklonili.

Stanice Plzeň Slovany Stanice Plzeň Střed

Okres Plzeň-jih

TECHNICKÁ POMOC-ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK; Merklín 3.3.2016 10:42:56
V Merklíně jednotky HZS Přešice a místního SDH odstranily z drátů el. vedení padlý strom.

Stanice Přeštice(L) Merklín (H/P)

Okres Rokycany

3.3.2016 požár KornaticePOŽÁR-NÍZKÉ BUDOVY; Kornatice 3.3.2016 1:59:37
Ve čtvrtek 3. března 2016 ve dvě hodiny ráno vyslalo operační středisko do Kornatic k požáru rekreační chatky jednotky HZS Rokycany, SDH Mirošov a SDH Příkosice, poplach vyhlásilo i místním hasičům. Při příjezdu jednotek hořela celá budova. Hasiči na likvidaci požáru nasadili dva C proudy zvenku. Skupinu hasičů vyslal velitel s jedním proudem dovnitř na průzkum ložnice, do které se oheň jako jediné místnosti nedostal. Ložnice byla prázdná. Požár pravděpodobně způsobila technická závada na elektrice. Výši škod nebylo doposud možné stanovit, čeká se na vyjádření majitele.

Stanice Rokycany Kornatice Mirošov (C/P) Příkosice (P)

Okres Tachov

DOPRAVNÍ NEHODA-SE ZRANĚNÍM OSOB; Bor, Nová Hospoda 3.3.2016 22:15:23
V Nové Hospodě hasiči z Tachova zlikvidovali následky nehody dvou osobních aut. Nehoda si vyžádala transport zraněné osoby do nemocnice.

Stanice Tachov(L)

vytisknout  e-mailem