Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přečtete si v červnovém čísle časopisu 112

V červnu vyjde šesté číslo měsíčníku 112 – odborného časopisu požární ochrany, integrovaného záchranného systému a ochrany obyvatelstva. 

V červnovém čísle začneme gratulací ke jmenování do generálských hodností našim dvěma kolegům, plk. Mgr. Josefu Slavíkovi a plk. Ing. Františku Pavlasovi. A dále všem, kteří na Pražském hradě z rukou prezidenta republiky Miloše Zemana převzali ocenění Zlatého záchranářského kříže za záchranu života jiného.

V rubrice POŽÁRNÍ OCHRANA se dočtete o sesuvu svahu na statku v obci Přestavlky u Čerčan, který si vyžádal dvě oběti. Dále se dozvíte zkušenosti z tréninku vyšetřovatelů požárů v USA, který probíhal ve dnech 13. až 17. března 2017 ve městě Richmond ve státu Kectucky, pořádaný NAFI. V rubrice INTEGROVANÝ ZÁCHRANNÝ SYSTÉM vás seznámíme s výhodami a nevýhodami ultra-stopové detekce výbušnin s konkrétními přístroji typové řady Fido X2 a Fido X3 od společnosti Flir. Přinášíme reportáž z mezinárodního kongresu „Spolupráce IZS při mimořádných událostech a katastrofách – cvičení versus realita“, který se konal dne 1. března 2017 v Brně.

Rubrika OCHRANY OBYVATELSTVA A KRIZOVÉHO ŘÍZENÍ vám nabídne Analýzu zdravotních rizik pro území hl. m. Prahy, na které se také podílel Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy. V INFORMACÍCH přinášíme zajímavosti z 13. ročník mezinárodní výstavy požární, záchranářské a zabezpečovací techniky FirEco, který se nesl v duchu oslav 15. výročí vzniku Hasičského a záchranného sboru Slovenské republiky. Opět si můžete přečíst  článek o poskytnutí pomoci další rodině prostřednictvím Nadace policistů a hasičů.

Vydavatelem časopisu 112 je MV-generální ředitelství HZS ČR. Časopis není ve volném prodeji. Cena jednoho výtisku je 25,- Kč, roční předplatné je 300,- Kč.

Předplatné a distribuce: A.L.L. production, s.r.o., P.O.Box 732, 111 21 Praha 1, tel. 840 30 60 90, e-mail: 112@predplatne.cz, www.predplatne.cz

Lenka NOVÁKOVÁ, MV-generální ředitelství HZS ČR          

vytisknout  e-mailem