HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár zničil osobní vozidlo. Posádka ho včas opustila.

(13.1.2016) Dvě jednotky hasičů zasahovaly před třináctou hodinou v centru krajského města. 

Tři minuty stačily jednotce profesionálních hasičů centrální stanice Zlín, aby dorazila na místo hlášeného požáru osobního vozidla, ke kterému došlo na parkovišti u objektu základní školy na ulici Štefánikova v centru Zlína. V dalších minutách se k profesionálním hasičům připojila i jednotka hasičů města Zlína z Prštného.

I přes včasné oznámení události a rychlý příjezd hasičů, došlo k prudkému rozvoji plamenného hoření, které zasáhlo celý interiér osobního vozidla zn. Ford. K lokalizaci a následné likvidaci požáru nasadili hasiči vysokotlaký proud. Po uhašení požáru a ochlazení vraku vozidla bylo místo události předáno vyšetřovateli hasičů.

Z výpovědi řidičky vozidla bylo zjištěno, že ke vzniku požáru došlo už za jízdy, kdy z palubní desky vozidla začal vycházet kouř. Bezprostředně po zastavení se objevily plameny, které rychle zaplnily celý interiér. Zachránit se podařilo pouze osobní věci řidičky a jejích dvou spolujezdkyň.

Přes stresující situaci dokázala řidička vozidlo rychle odstavit na parkoviště a to tak, že následný požár neohrozil okolí. Tuto pohotovou reakci řidičky ocenili i zasahující hasiči.

Příčinou vzniku požáru  se nadále zabývá vyšetřovatel zlínských hasičů.

Autor: por. Bc. Libor Netopil – tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem