HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár zasáhl přístřešek se dřevem, včasným zásahem hasiči uchránili garáž

Ve čtvrtek 25. února šest minut před třináctou hodinou byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámen požár přístřešku a garáže v obci Senohraby. 

Operační důstojník k místu události ihned vyslal jednotku HZS ze stanice Říčany s technikou CAS 15 Mercedes Benz, CAS 30 Tatra 815/7, AP 27 Tatra 815 a VEA Škoda Yeti, dále jednotky SDH Senohraby s vozidlem CAS 32 Tatra 148 a SDH Pyšely, také s vozidlem CAS 32 Tatra 148.

V době příjezdu první jednotky byla požárem zasažena velká část přístřešku a požár se dále rozšiřoval na přilehnou garáž. Vzhledem ke špatné příjezdové cestě bylo nutné ustavit zásahovou techniku pod pozemkem a následně natáhnou dopravní a útočná vedení. Hasičům se díky včasnému zásahu podařilo požár rychle lokalizovat a tím zabránit jeho rozšíření na garáž. Následně hasiči v dýchací technice provedli vyskladnění přístřešku, ve kterém se nacházelo dřevo, a dohašení skrytých ohnisek. Na místě byla do devatenácté hodiny ponechána místní jednotka na dohlídku.  Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování.

nprap. Petr Svoboda
HZS Středočeského kraje

 

vytisknout  e-mailem