HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár v průmyslovém areálu likvidovalo deset jednotek hasičů.

(26. 4. 2017) Informaci o požáru v průmyslovém areálu v obci Tlumačov na Zlínsku přijali hasiči v 15:23 hodin. Na místo byly vyslány jednotky profesionálních hasičů ze stanic Otrokovice, Kroměříž, Zlín a další posilové jednotky dobrovolných hasičů. K události okamžitě vyrazil také velící důstojník směny a krajský řídící důstojník. 

Požárem byl zasažen plastový a gumový materiál v areálu společnosti, která zpracovává vraky automobilů. Na místo byly velitelem zásahu povolány další posilové jednotky kvůli zabezpečení dostatečného množství vody, a také velkokapacitní čerpadlo a kombinovaný hasící automobil ze stanice Zlín. Nasazeny byly okamžitě dva proudy s hasební pěnou a těžká technika, kterou byly hromady materiálu rozebírány. Kvůli velké spotřebě dýchacích přístrojů byl na místo povolán také protiplynový kontejner ze stanice Uherské Hradiště.

S ohledem na větší množství zplodin hoření, směřujících na obydlenou oblast, byli obyvatelé obcí Tlumačov a Kvasice o této skutečnosti informováni prostřednictvím svých starostů obcí. Upozornění se týkalo omezení větrání a pohybu venku. Na místo byla povolána také chemická laboratoř z Frenštátu pod Radhoštěm a vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

V čase 16:38 hodin dostali hasiči požár pod kontrolu a postupným rozebíráním a dohašováním zasaženého materiálu pokračovali v hasebních pracích. Chemická laboratoř provedla v okolí místa události měření nebezpečných koncentrací zplodin hoření, naštěstí s negativním výsledkem.

Celková likvidace požáru byla velitelem zásahu oznámena v čase 19:36 hodin. K žádnému zranění při události nedošlo. 

Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů ze Zlína, který nyní pracuje na zjištění příčiny vzniku této události. Přesná výše škod je předmětem dalšího vyšetřování, které bude pokračovat i v následujících dnech.

Nasazené síly a prostředky:

  • jednotky profesionálních hasičů stanic Otrokovice, Kroměříž, Zlín, Uherské Hradiště
  • jednotky dobrovolných hasičů obcí Tlumačov, Kvasice, Hulín, Halenkovice, Otrokovice
  • jednotka HZS podniku Continental Barum s.r.o. Otrokovice

    Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem