HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár v Brumově-Bylnici likvidovaly tři jednotky hasičů

(25.3.2016) Krátce před jednou hodinou odpolední byl nahlášen požár kůlny u rodinného domku v Bylnici na Valašsku. Operační středisko na místo vyslalo jednotku profesionálních hasičů z Valašských Klobouk se dvěma cisternami a posilové jednotky dobrovolných hasičů z Bylnice a Brumova. 

Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že požárem je zasažena střecha hospodářské budovy o rozloze asi 3x7 metrů, která úzce sousedí s rodinným domkem. Hasiči okamžitě natáhli jeden vodní proud C a jeden vysokotlaký proud a požár velmi rychle lokalizovali. Postupně pak byly dohašeny také další ohniska požáru a byly rozebrány zasažené nestabilní konstrukce.

Díky rychlému zásahu se požár nerozšířil do spodního patra budovy, kde byl uskladněn další materiál a dřevo. Celková likvidace byla velitelem zásahu ohlášena ve 14:34 hodin. Jednotky pak byly postupně odeslány zpět na své základny.

Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů ze Zlína. Po ohledání místa události byla stanovena výše způsobené škody na 50 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je nadále v šetření.   

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

 

vytisknout  e-mailem