HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár bývalého pivovaru v Mladé Boleslavi likvidovalo devět jednotek hasičů

Dne 14. ledna třináct minut po šesté hodině ranní přijala linka tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o kouři vycházejícím z půdního prostoru bývalého pivovaru v Mladé Boleslavi.  

Operační důstojník na místo vyslal místní profesionální hasiče a podnikovou jednotku Škoda Auto a.s. Už čtyři minuty od ohlášení byla první jednotka na místě události. Hasiči prvotním průzkumem zjistili, že požár zasáhl část střechy a půdním prostorem se šíří do dalších částí objektu. Na místo se tak postupně sjely čtyři profesionální, čtyři dobrovolné a jedna podniková jednotka a byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu.

Velitelem zásahu bylo požářiště rozděleno do dvou bojových úseků. Jeden byl veden z výškové techniky a nastavovacích žebříků, druhý vnitřkem budovy do půdního prostoru.  V průběhu zásahu došlo ke zranění dobrovolného hasiče, který byl následně převezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice ke kontrole. Ta naštěstí neprokázala žádné závažné poranění a hasič byl propuštěn do domácího ošetřování.

Vzhledem ke složité stavební konstrukci a členitosti objektu byla lokalizace požáru velice obtížná a hasičům zabrala několik hodin. Při zásahu bylo nutné pomocí rozbrusové pily rozřezat velkou část plechové střechy, pod kterou se požár neustále rozšiřoval. Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na dva miliony korun. Včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit hodnoty za bezmála dvacet milionů korun. Příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování. Na místě bylo stanoveno hned několik možných verzí, které teď vyšetřovatelé postupně prověřují.

nprap. Petr Svoboda
HZS Středočeského kraje

vytisknout  e-mailem