HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár autodílny v Dublovicích a rodinného domu v Sedlčanech

Dne 28. 12. 2015 krátce před 2:15 hodin byla vyslána jednotka HZS Sedlčany společně s JSDHO Sedlčany a Dublovice k požáru autodílny v obci Dublovice.  

Po příjezdu první jednotky na místo požáru byl proveden průzkum a velitelem zásahu kvůli rozsahu požáru vyhlášen druhý stupeň poplachu. Požárem byla zasažena celá autodílna a přilehlé garáže. V konečném součtu na místě zasahovalo osm jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí a dvě jednotky HZS Středočeského kraje. Likvidace požáru trvala přes osm hodin.

Likvidaci značně ztěžovalo několik tlakových lahví s hořlavými plyny, které se nacházely v objektu. Vyšetřovatelem požárů byla předběžně stanovena škoda 10 mil. Kč a uchráněné hodnoty hasebním zásahem na 4 mil. Kč. Při požáru nedošlo k žádnému zranění civilních osob. Příčina vzniku požáru je v současné době vyšetřována ve spolupráci s Technickým ústavem požární ochrany a Policií ČR.

Týž den byla vyslána jednotka ze sedlčanské stanice večer v 21:20 hodin k dalšímu požáru. Tentokrát šlo o požár střechy rodinného domu přímo v Sedlčanech. Na místo bylo Krajským operačním a informační střediskem vysláno pět jednotek sboru dobrovolných hasičů a dvě jednotky HZS Středočeského kraje. Při hasebním zásahu musely být evakuovány nájemníci zasaženého domu. Škoda na majetku byla odhadnuta na 300 tis. Kč a uchráněné hodnoty na 1 mil. Kč. Příčina vzniku požáru je v intenzivním šetření v součinnosti s Policií ČR.

por. Bc. Pavel Šušola
vyšetřovatel požárů
ÚO Příbram

vytisknout  e-mailem