HZS Kraje Vysočina

Vaše důvěra je náš závazek

Pohár Vysočiny vyhrálo soutěžní družstvo z Třebíče

Ve středu 20. září se na sportovním areálu v ulici Na Stoupách v Jihlavě konal v pořadí již 41. ročník soutěže O pohár Vysočiny. Nejlepší celkový výkon podalo soutěžní družstvo z Třebíče, které si tak odvezlo putovní pohár.

Soutěžní družstva poměřila svoje síly v běhu na 100 metrů s překážkami, štafetě 4x100 metrů a také v královské disciplíně požárního sportu -  v požárním útoku.

Do soutěže se přihlásilo 12 soutěžních družstev z Kraje Vysočina, Pardubického, Jihočeského a Jihomoravského kraje.

Soutěž začala slavnostním nástupem úderem deváté hodiny dopoledne. Ihned po nástupu se „rozběhla“ první soutěžní disciplína – běh na 100 metrů s překážkami. Nejlepší výkon v této soutěžní disciplíně podal Martin Břenek  (Jihomoravský kraj, územní odbor Brno - venkov), který trať zvládl za 16,98 s. Na druhém místě skončil Lukáš Hons (Kraj Vysočina,  územní odbor Třebíč) a na třetím místě  Matěj Kasal (Kraj Vysočina, územní odbor Žďár nad Sázavou).

Ve druhé soutěžní disciplíně, štafetě na 100 metrů s překážkami, si nejlépe vedlo soutěžní družstvo z územního odboru Blansko, které štafetu zvládlo v čase 61,12s. Stříbro vybojovalo soutěžní družstvo z územního oboru Třebíč a první příčku získalo soutěžní družstvo z územního odboru Jindřichův Hradec.

V požárním útoku se nejvíce dařilo soutěžnímu družstvu z územního odboru Třebíč, druhé skončilo družstvo z územního odboru Blansko a třetí místo obsadilo soutěžní družstvo z územního odboru Jindřichův Hradec.