Předcházíme rizikům

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Hlavní menu

Pohár Vysočiny vybojovalo soutěžní družstvo z Třebíče

Za účasti generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky genmjr. Ing. Drahoslava Ryby, náměstka generálního ředitele brig. gen. Ing. Františka Zadiny, krajského ředitele Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina plk. Ing. Petra Beneše, zakladatele soutěže pana Bohumíra Benáčka a celé řady dalších významných hostů odstartoval ve středu na atletickém stadionu v Třebíči 40. ročník soutěže „O pohár Vysočiny“.

Do soutěžního klání se na jubilejním ročníku zapojilo jedenáct soutěžních družstev z Kraje Vysočina, Pardubického, Jihočeského a Jihomoravského kraje.

Soutěžící poměřili své síly ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže, v běhu na 100m s překážkami, ve štafetách a v královské disciplíně požárního sportu, v požárním útoku.

Ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže obsadili všechny medailové příčky třebíčští soutěžící. Nejlepší výkon mezi 62 soutěžícími  podal Pavel Hnízdil v čase 14,26 sec. Stříbro získal Martin Stuchlík, který výstup zvládl v čase 14,48 sec a bronz si s časem 14,80 sec odnesl Vojtěch Fila.

Třebíčským sportovcům se dařilo i v běhu na 100m s překážkami. V čase 16,60 sec trať nejrychleji uběhl Martin Stuchlík. Stříbro vybojoval s časem 16,97 sec Pavel Hnízdil a bronz putoval na územní odbor Blansko, pro který jej získal v čase 17,30 sec Jiří Škaroupka.

Výsledky dvojboje tak byly téměř jasné. Opět všechny tři medailové příčky obsadili třebíčští soutěžící. Na prvním místě skončil Marin Stuchlík, na místě druhém Pavel Hnízdil a třetí místo obsadil Lukáš Hons.

I v požárním útoku se nejlépe dařilo třebíčským hasičům. Požární útok  zvládli v krásném  čase 23.33 sec. Druhé místo obsadili soutěžící  z Jindřichova Hradce a třetí místo vybojovali soutěžící z Jihlavy.

Suverénně nejlepší sportovní výkon na celé soutěži tedy předvedlo soutěžní družstvo Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina, územního odboru Třebíč a zcela zaslouženě tak vybojovalo putovní pohár.