HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pohár ředitele HZS Zlínského kraje putuje na Vysočinu.

(10.10.2015) 14. ročník soutěže v nočním požárním útoku „O pohár ředitele HZS Zlínského kraje“. Uherský Brod 2015. 

Včera před devatenáctou hodinou nastoupilo na uměle osvětlenou sportovní dráhu v areálu požární stanice HZS Uherský Brod celkem 15 družstev profesionálních, dobrovolných a podnikových hasičů, která měla za několik minut změřit své síly v požárním útoku. V pořadí už čtrnáctý ročník soutěže v nočním požárním útoku zahájil osobně ředitel HZS Zlínského kraje plk. Ing. Vít Rušar. Mezi dalšími hosty nechyběli ani zástupci vedení krajských hasičů a územního odboru Uherské Hradiště.
 
Po krátkém zahájení se na start připravilo první ze soutěžních družstev, které odstartovalo noční zápolení v této královské disciplíně požárního sportu. Závod, který vyžaduje od sportovců fyzickou zdatnost, přesnost, obratnost a dokonalou týmovou souhru v tomto případě ztěžovalo umělé nasvícení celé dráhy.
 
Se všemi nástrahami závodu se nejlépe vyrovnali profesionální hasiči družstva HZS kraje Vysočina. Ti ve finálovém rozběhu porazili družstva dobrovolných hasičů obce Vésky a podnikových hasičů HZSP DEZA Valašské Meziříčí a.s. Ceny soutěžícím předal osobně ředitel HZS Zlínského kraje.
 
Poděkování patří všem organizátorům soutěže z řad uherskohradišťských a uherskobrodských profesionálních hasičů, sponzorům soutěže a všem fanouškům hasičů a požární sportu, kteří se přišli podívat a podpořit soutěžící.
 
Autor: por. Bc. Libor Netopil
            tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem