HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Plameny zničily celý dům i s přístavbami. Sousední objekt hasiči zachránili. Aktualizace

(9.9.2017) Rozsáhlý požár v městské části Uherský Brod – Havřice. Na místě zasahovalo dvanáct jednotek hasičů v II. stupni požárního poplachu. 

Požár rodinného domu byl na tísňovou linku krajských hasičů oznámen v 16:16 hodin. Podle oznamovatele z objektu stoupal hustý černý dým a bylo vidět plameny. Na místo zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Uherský Brod a dobrovolní hasiči z Nivnice, Vlčnova, Uherského Brodu a Havřic.

V době příjezdu prvních jednotek byly plameny zasaženy přístavby jednopodlažního domu s množstvím uskladněných materiálů, vozidly nebo jejich vraky a požár se šířil interiérem domu a na jeho střešních konstrukcích. Na místě se také nacházel popálený muž. Ten byl předán posádce zdravotnické záchranné služby, která ho transportovala do nemocnice.

Hasiči vybaveni dýchací technikou natáhli několik útočných proudů a začali s hašením přístaveb, interiéru a střechy domu. Zásah jim mimo silného zakouření komplikovala i postupná destrukce střešních a stropních konstrukcí. Pohyb jim také znesnadňovalo velké množství různých materiálů a zařízení, které se nacházely prakticky ve všech prostorách. Z důvodu bezpečnosti hasičů musel velitel zásahu zakázat pohyb v interiéru objektu. I přes všechny komplikace se hasičům podařilo uchránit před plameny sousední řadový dům a další přístavby a objekty ve dvoře.

V 17:04 hodin byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a na místo zásahu byly postupně povolány další posilové jednotky profesionálních hasičů z Uherského Hradiště a Zlína a dobrovolných hasičů z obcí Hluk, Velký Ořechov, Těšov, Pašovice a Luhačovice. Z důvodu zvýšené spotřeby vody byly cisterny doplňovány z blízkých hydrantů.

Při zásahu došlo k přehřátí u jednoho ze zasahujících dobrovolných hasičů, kterého museli ošetřit záchranáři.

V 18:56 hodin byl požár lokalizován a hasiči pokračovali v rozebírání zbytků požárem zasažených konstrukcí a dohašování jednotlivých prostor. Velitel zásahu také rozhodl o postupné redukci nasazených sil.

Kromě hasičů na místě zasahovali také policisti, kteří řídili dopravu v okolí místa zásahu a pracovníci pohotovostní služby, kteří odpojili ohrožené elektrické vedení. Ze strany vedení města byla zabezpečena strava pro zasahující hasiče.

Na místě požáru, který zcela zničil celý dům a část přístaveb, byly nasazeny  tři jednotky profesionálních a devět jednotek dobrovolných hasičů se čtrnácti cisternovými automobily, automobilním žebříkem, protiplynovým kontejnerovým vozidlem, dopravním a velitelským automobilem.

V době zásahu začali na místě pracovat i vyšetřovatelé hasičů a policistů. Příčina vzniku požáru a výše způsobené škody jsou předmětem jejich dalšího vyšetřování.

Jednotky nadále pokračují v likvidaci události.

10.9.2017, 07:55 hodin

Včera v 23:37 hodin ohlásil velitel zásahu likvidaci události. Na místě byly jako dohlídka ponechány jednotky dobrovolných hasičů z Uherského Brodu a Havřic. Podle prvotních odhadů se požárem způsobená škoda pohybuje okolo 5 000.000 korun. Zásahem hasičů byl uchráněn další majetek v milionové hodnotě. Vyšetřovatelé dále prověřují verzi nedbalostního jednání, které pravděpodobně stálo za vznikem celé události.

Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem