HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Osobní vůz při srážce s nákladním autem přerazil sloup elektrického vedení.

(22. 1. 2016) Dvě jednotky hasičů zasahovaly dnes odpoledne u dopravní nehody osobního a nákladního vozu u Velkých Karlovic v okresu Vsetín. 

Dopravní nehoda byla hasičům oznámena ve 13:40 hodin. Oznamovatel sdělil, že k srážce osobního a nákladního vozu došlo ve Velkých Karlovicích směrem na Makov, a že v osobním voze je řidič zaklíněný a při vědomí. K nehodě byli vysláni profesionální hasiči z požární stanice Vsetín a dobrovolní hasiči města Karolinka.

Cestu k zásahu komplikovala namrzlá vozovka.

Hasiči po příjezdu zajistili místo nehody a začali hydraulickým zařízením vyprošťovat zaklíněného řidiče ve voze Škoda Superb. Při příjezdu hasičů už byla na místě Zdravotnická záchranná služba a Policie České republiky. Zdravotníci si pro zraněnou osobu vyžádali vrtulník Letecké záchranné služby a policie uzavřela silnici v obou směrech.

Vozidlo Škoda po srážce s nákladním vozem přerazilo sloup elektrického vedení. Hasiči si proto vyžádali přítomnost pohotovostní energetické služby. Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbety a po příletu vrtulníku pomohli s naložením zraněné osoby.

Na místě nehody zůstali dobrovolní hasiči, kteří provedli úklid vozovky.

Autor: nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem