HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Osobní automobil najel na svodidla a převrátil se na střechu

(26.4.2016) Několik minut po dvanácté hodině přijalo krajské operační středisko informaci o dopravní nehodě osobního automobilu nedaleko obce Halenkovice na Zlínsku. Na místo ihned vyrazili profesionální hasiči s jedním cisternovým vozem z Otrokovic. 

Jednotka dorazila k události do šesti minut. Z místa bylo potvrzeno, že došlo k havárii jednoho osobního automobilu Suzuki, který najel na svodidla a převrátil se na střechu mimo komunikaci. Cestovala v něm matka s dcerou, které byly v době příjezdu hasičů mimo vozidlo. Podle jejich sdělení zraněny nebyly, velitel však na místo povolal zdravotnickou záchrannou službu, která obě odvezla na kontrolu do nemocnice.

Hasiči zajistili místo nehody a zkontrolovali vrak vozu, aby vyloučili vznik požáru nebo únik provozních kapalin. Protože nehrozilo další nebezpečí, jednotka se vrátila zpět na svou základnu. Po zadokumentování nehody policií vyjel zpět na místo vyprošťovací automobil ze stanice Otrokovice, aby provedl vytažení vraku zpět na vozovku. Po ustavení vozu zpět na kola a jeho naložení na odtahovou službu se hasiči v 18:24 hodin vrátili zpět na stanici.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem