HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Osm jednotek hasičů likviduje požár stodoly, ve které byly nádrže s naftou

K požáru stodoly a nádrží s naftou vyjeli dnes 18. ledna 2016 dopoledne hasiči do obce Trnov na  Rychnovsku.  

Tisková zpráva ze dne 18. ledna 2016, 11:00 hodin

Doplňující informace k požáru stodoly a nádrží s naftou v Trnově na Rychnovsku

Požár zasáhl stodolu o rozměrech zhruba 17 krát deset metrů, ve které byly kromě tří kubíkových nádrží s naftou také zemědělská technika, traktor, vlek, ruční nářadí, králíkárna a dvě osobní vozidla. Jedno z nich se podařilo včas vytlačit ven, u druhého osobního vozu Volkswagen Golf došlo k ohoření přední části a interiéru. Při požáru uhynulo sedmnáct králíků. Oheň částečně zasáhl střechu dílny u stodoly, ale nerozšířil se na obytnou zemědělskou usedlost. Hasiči instalovali u kanalizace ucpávky pro zachytávání uniklé nafty a také sorbční hady na vodní hladinu potoku. Na místo dorazila také jednotka hasičů HZS podniku Čepro Cerekvice, která odčerpávala a odvážela odebranou naftu do čističky odpadních vod v Hradci Králové. O události byli informováni starostové sousedních obcí, a to kvůli úniku nafty do vodoteče, kde budou nataženy norné stěny. 

 

Tisková zpráva ze dne 18. ledna 2016, 10:30 hodin

Požár byl na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje ohlášen deset minut před devátou hodinou dopoledne. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky a Rychnova nad Kněžnou, dále byli povoláni hasiči z centrální stanice Hradec Králové se záchytnými nádržemi na naftu a chemickým kontejnerem. Povolány byly také jednotky hasičů HZS podniku Škoda Kvasiny, dobrovolných hasičů z Trnova, Dobrušky, Solnice a Opočna.

Při příjezdu první jednotky hasičů byl požár stodoly ve třetí, předposlední, fázi hoření. Uvnitř se nacházelo několik nádrží s naftou, které se žárem poškodily a došlo k úniku látky. Hasiči ihned nasadili několik vodních proudů a také pěnidlo, aby zabránili rozšíření plamenů na vedlejší obytný dům. Hasiči zřídili čerpací stanoviště u místního hydrantu, ze kterého doplňovali vodu do cisteren. Rychlým a účinným zásahem se jim podařilo obytnou budovu ochránit před požárem. Rozlitá nafta se během hašení dostala také do kanalizace, proto bylo nutné o události informovat odbor životního prostředí a také Vodovody a kanalizace. Oheň podle prvotních odhadů způsobil škodu ve výši jeden milion korun. Zničil nejen stodolu, ale také traktor a osobní vůz. Požár se podařilo lokalizovat ve čtvrt na deset dopoledne a v současné době probíhají dohašovací práce. 

Foto: stanice Rychnov nad Kněžnou

Odkazy do noveho okna

16-01-18 Trnov (1)

16-01-18 Trnov (1) 

Detailní náhled

16-01-18 Trnov (2)

16-01-18 Trnov (2) 

Detailní náhled

16-01-18 Trnov (3)

16-01-18 Trnov (3) 

Detailní náhled

16-01-18 Trnov (4)

16-01-18 Trnov (4) 

Detailní náhled

16-01-18 Trnov (5)

16-01-18 Trnov (5) 

Detailní náhled

16-01-18 Trnov

16-01-18 Trnov 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem