HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ondřej Rosenkranz vybojoval 1. místo v soutěži TFA Slovakia 2017

Zopakoval tak svůj loňský vynikající výsledek 

V sobotu 17.6.2016 se do centra slovenské Banské Bystrice sjelo více než 80 nejtvrdších profesionálních a dobrovolných hasičů, aby poměřili své síly v jubilejním 10. ročníku soutěže TFA Slovakia 2017 „Nejtvrdšie hasičské přežitie“.  Startovní listinu tvořili především slovenští závodníci, ale nechyběli ani zástupci z Polska, Maďarska a České republiky. Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje reprezentovali dva hasiči z královéhradecké centrální stanice, a to Ondřej Rosenkranz a Lukáš Krejcar.  Oba dva závodníci si vedli výborně a v tvrdé konkurenci se umístili na předních příčkách.

Soutěžící byli rozděleni do pěti věkových kategorií. První kategorii (do 30 let) s časem 7:36.79 vyhrál s přehledem Ondřej Rosenkranz. Ten si také za tento vynikající výkon odvezl pohár za celkové 2. místo. První příčku obsadil Zdziebło Marcin z Polska, který vyhrál kategorii M 35 (35-39 let).  Oba dva soutěžící si tak prohodili umístění z předchozího ročníku této soutěže. Také Lukáš Krejcar, předvedl výborný výkon a ve své kategorii (do 30 let) skončil na 5. místě. Celkově si odvezl 9. místo a oproti loňskému roku si tak polepšil o tři pozice.

A co že museli tito borci vše zvládnout.
Závod byl rozdělen do čtyř úseků.
Disciplína Hadice
Na první úseku musel závodník rozvinout hadice B na vzdálenost 80 m a následně je smotat, vložit do boxu a doběhnout do 50 m vzdáleného cíle.
Disciplína Překážková dráha
Závodník šestikilovým kladivem vykonal 100 úderů do hammerboxu, poté proběhl s dvacetikilovým kanystrem 6 m dlouhý tunel tam a zpět. Poté se soutěžící přemístil na stanovišti s osmdesátikilovou figurínou, kterou přenesl na 60 m vzdálené místo. A nakonec druhého úseku musel hasič pomocí lana překonat třímetrovou bariéru.
Disciplína Věž
Soutěžící přenesl dva žebříky do vyznačeného prostoru. Poté zatížen dvěma dvacetikilovými kanystry vystoupal do druhého patra věže, do výšky 10 m. Tam za pomoci lana vytáhl dvě smotané hadice B o hmotnosti 25 kg. Poté s kanystry sestoupil z věže zpět. Nakonec musel na proudnici našroubovat hubici.
Disciplína schody
Hasič vyběhl s desetikilovou zátěží vnitřním nouzovým schodištěm 22 patrovou budovu Europa Businnes Center. Pro závodníky to znamenalo zdolat přibližně 400 schodů. Ondřej Rosenkranz toto zvládl opět za méně než 2,5 minuty. 

V tento se rovněž konal 20. ročník memoriálu Pavla Snopka a Jozefa Dobríka ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Obě dvě soutěže se uskutečnily v rámci akce „Deň hasičov“, při příležitosti oslav 15. výročí vzniku Hasičského a záchranného sboru.

Vyprošťování se zúčastnilo 11 družstev – 9 slovenských a dvě česká. HZS Královéhradeckého kraje reprezentovali zástupci z územního odboru Jičín. Pětičlenné družstvo ve složení Karel Ponikelský, Petr Votoček, Tomáš Višňar, Josef Ulrich a Roman Pelc obsadilo skvělé 4. místo. Jen velmi těsně jim unikla bronzová medaile. S družstvem na třetí příčce dosáhli shodného počtu bodů, bohužel čas rozhodl v neprospěch Královéhradeckého kraje. Zlatou medaili vybojovali hasiči z Banské Bystrice.

Text: Alena Kuthanová, DiS., HZS Královéhradeckého kraje
Foto: mjr. Bc. Martin Holšán, velitel stanice Jičín, HZS KHk 
          HZZ Banská Bystrica

Odkazy do noveho okna

8 vyprošťování

8 vyprošťování 

Detailní náhled

7 vyprošťování (3)

7 vyprošťování (3) 

Detailní náhled

6 vyprošťování (2)

6 vyprošťování (2) 

Detailní náhled

4 TFA celkové

4 TFA celkové 

Detailní náhled

3 Rosenkranz

3 Rosenkranz 

Detailní náhled

2 Rosenkranz (2)

2 Rosenkranz (2) 

Detailní náhled

1 Lukáš Krejcar

1 Lukáš Krejcar 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem